Курсова робота «Прямі іноземні інвестиції міжнародних корпорацій», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 01.11.2011 16:21 · від Юлія Юріївна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність міжнародних інвестицій 5 Розділ 2. Тенденції та перспективи розвитку світових потоків прямих іноземних інвестицій 13 Розділ 3. Особливості залучення прямих іноземних інвестицій в Україну 23 Висновки та пропозиції 33 Список використаних джерел 36 Додатки 40

Висновок

Підсумовуючи проведений аналіз останніх тенденцій і перспектив розвитку прямих іноземних інвестицій можна зробити наступні висновки. Глобальні потоки ПІІ у 2010 році дещо зросли – до 1,24 трлн. дол, але все ж були на 15% нижче їх середнього докризового рівня. Згідно з оцінками ЮНКТАД, глобальні ПІІ в 2011 році відновлять свій докризовий рівень, збільшившись до 1,4 – 1,6 трлн. дол, а в 2013 році наблизяться до пікового показника 2007 року. Цей позитивний сценарій буде реалізований за умови відсутності будь-яких несподіваних глобальних економічних потрясінь, які можуть виникнути під впливом цілої низки все ще діючих факторів ризику.

Криза змінила ландшафт в інвестиційній сфері: країни, що розвиваються та країни з перехідною економікою в сукупності залучили більше половини глобальних потоків ПІІ. Навпаки, приплив ПІІ в розвинені країни продовжує зменшуватися. У той же час у провідних регіонах з ринковою економікою, таких, як Східна і Південно-Східна Азія і Латинська Америка, було відзначене потужне зростання припливу ПІІ.

Міжнародне виробництво розширюється, закордонні продажі, зайнятість і активи в міжнародних корпораціях зростають. У 2010 році додана вартість в рамках світового виробництва міжнародних корпорацій склала приблизно 16 трлн. дол – близько чверті глобального ВВП. На закордонні філії міжнародних корпорацій припадало понад 10% глобального ВВП і третина світового експорту. Важливим новим джерелом ПІІ є державні транснаціональні корпорації.

В Україні спостерігається позитивна тенденція в отриманні ПІІ. Україна займає 10-те місце в Центральній та Східній Європі (2006 – 2010 роки) за кількістю проектів ПІІ (178) та кількістю створених робочих місць (7487). Найбільшими інвесторами в Україну є США, країни ЄС та Російська Федерація.

Невизначеність України стосовно свого інвестиційного клімату обмежує ентузіазм інвесторів і підриває інвестиційний потенціал країни. Поєднання інфляції зі скороченням ВВП більш ніж на 15% в 2009 році викликало занепокоєння інвесторів з приводу ділових можливостей в Україні.

Для стимулювання залучення ПІІ та усунення негативних тенденцій в економіці країни необхідно забезпечити відповідність основних положень законодавчих актів щодо умов іноземного інвестування міжнародним нормам і забезпечити їх виконання. Зарубіжний інвестор має сприйняти Україну як стабільну і передбачувану країну, а її економіку такою, де макроекономічна стабільність асоціюється не лише з низькими темпами інфляції, а й із послідовним розвитком, включаючи стабільні темпи зростання виробництва, платоспроможний попит, а також економічну структуру, яка постійно модернізується.

Разом з удосконаленням законодавства щодо іноземних інвестицій повинні розвиватися й інші чинники механізму залучення прямих іноземних інвестицій, необхідно:

забезпечити стабільність політичного середовища;

вдосконалити та забезпечити податкову та грошово-кредитну стабільність;

максимально спростити процедури, які регламентують взаємовідносини між державою і підприємцями в галузі залучення іноземних інвестицій;

створити гарантії стабільності умов щодо довгострокового фінансування інвестиційних проектів.

Для залучення більшої кількості інвестицій в Україну слід зосередити увагу на таких факторах:

створення інфраструктури міжнародного рівня;

стабільність і прозорість: зменшення корупції, бюрократії, строків митного оформлення і тиску з боку податкових та інших контролюючих органів;

Україна повинна почати інвестувати в талант та інновації, щоб конкурувати з європейськими лідерами в галузі ПІІ

Підсумовуючи викладене вище, можна зробити висновок, що для України, як країни, що переживає системну трансформацію, стратегічною метою зовнішньоекономічної політики має стати максимальне використання позитивних ефектів від залучення прямого іноземного капіталу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?