Курсова робота «Особливості розвитку відносин власності в Україні за роки незалежності», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 20.02.2007 17:59 · від Olga1 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1.Cутність власності як основи економічної системи держави. [3-5] 1.1. Економічний зміст власності. [3-4] 1.2. Приватна власність як основний гарант демократії і особистої свободи людини. [4-5] 2. Перебудова відносин власності у деяких постсоціалістичних країнах. [5- 10] 3. Зміна відносин власності в Україні. Особливості цього процесу. [10-35] 3.1. Теоретичні, ідеологічні та правові засади на підстави яких могла б бути здійснена ефективна приватизація в Україні. [10-12] 3.2. Методологічні прорахунки у приватизації. [12-22] 3.3. Оцінка перебудови відносин власності в Україні за період 1991—2005рр. [22-25] 3.4. Перспективи та шляхи вдосконалення трансформування відносин власності в Україні. [25-31] Висновок.

Висновок

Отже, в роботі проаналізовано основні передумови, характерні риси та їх причини процесу реформування відносин власності в Україні, для порівняння розглянуто цей процес на прикладі окремих постсоціалістичних країн, виявлено, яким формам власності надають країни з ринковою економікою, а також запропоновано основні заходи, які необхідно впроваджувати у сферу приватизації, аби відповідати міжнародним вимогам.

Безперечно, вихід держави за окреслені максимальні межі робить необхідним роздержавлення економіки. Проблема є особливо актуальною для країн, що переходять від тотального одержавлення до ринку, в т.ч. і для України. Світовий досвід засвідчує, що добре зарекомендували себе такі способи роздержавлення, як приватизація власності, лібералізація ринків, оздоровлення державного сектору, створення змішаних підприємств. В умовах сучасної ринкової економіки приватизація державної власності не має бути самоціллю або втіленням ідеологічних симпатій чи антипатій. Здійснюючи реформування відносин власності, державна повинна прагнути вмістити свою діяльність в окреслені ринком межі, домагаючись високої ефективності ринкового господарства.

З огляду на все вище сказане, можна стверджувати, що реформування відносин власності в Україні, зокрема приватизаційні процеси, дали неоднозначні результати. З одного боку, приватизація стимулювала приватну ініціативу і була одним з важливих чинників виходу країни з глибокої системної кризи 1990-х років. З іншого – приватизація не виправдала очікувань, у багатьох випадках її результатом не стала поява ефективного власника, а часом вона створила серйозний дисбаланс приватних і суспільних інтересів, зумовлений невиконанням інвесторами взятих на себе зобов'язань, концентрацією майна в руках олігархічних структур.

Аналізуючи процес приватизації на прикладі окремих підприємств промисловості можна виявити найтиповіші схеми тіньової приватизації, що були характерні і поширені на протязі всього періоду трансформаційних процесів в Україні:

 продаж за об’єкта за борги (штучно створені) за значно заниженою вартістю — ВАТ “Донбасенерго”;

 відчуження найціннішого майна підприємства шляхом передачі його в статутні фонди по заниженій вартості (в 10р. і більше) в нові спеціально створені для цього підприємства, причому таким чином, що частка даного підприємства в статутному фонді становила у межах декількох відсотків (до 20%) — ВАТ “Нікопольський південнотрубний завод”;

 проведення ФДМ замовних конкурсів під великі інвестиційні зобов’язання; в результаті чого майно за незначні суми продавали підставній фірмі, яка не збиралась виконувати інвестиційні зобов’язання — ВАТ “Миколаївський глиноземний завод”, ВАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”.

Також в роботі запропоновано схему доплати як результат легітимації приватизації, відповідно до якої до державного бюджету може надійти значні кошти ($12-15 млрд.), які можуть бути використані для розвитку економіки України. До речі схожа система застосовувалась у Великобританії; на мою думку було б доцільно враховувати досвід країни, яка зараз є однією з найрозвиненіших.

Серйозною проблемою залишається також недостатня легітимність створеного приватного капіталу, що формувався в умовах численних порушень чинного законодавства. Це все призвело до негативних тенденцій, які, на жаль, продовжуються і зараз, що відображається на соціально-економічній ситуації, в якій опинилась Україна.

Звичайно, вирішення ряду проблем, пов'язаних з реформуванням відносин власності відповідно до вимог міжнародних стандартів вимагає врахування певних особливостей та умов. В курсовій роботі наведено декілька основних пропозицій та перспектив щодо розвитку економічних відносин в Україні.

Таким чином, тільки розумна економічна політика може стати початком успішних перетворення та досягнення високих результатів у перебудові економічних відносин. З огляду як на власний досвід, так і на досвід європейських держав, які вже пройшли основні структурні перетворення у відносинах власності, Україні вже повинна виробити певну стратегію, щоб не допустити помилок минулого.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення