Реферат «Продуценти, консументи і редуценти в екосистемах», 2009 рік

З предмету Екологія · додано 01.11.2011 10:37 · від Мар'яна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Біотичні компоненти екосистеми 4 2. Харчові ланцюги й трофічні рівні в екосистемі: продуценти й консументи 9 3. Редуценти й детритофаги. Детритні харчові ланцюги 16 Висновки 20 Список використаних джерел 21

Висновок

У числі біологічних компонентів, що складають екосистему, чітко виділяють три групи організмів: продуценти, консументи й редуценти.

Продуценти - організми, що створюють органічну речовину з неорганічних сполук.

Консументи - організми, що харчуються органічною речовиною (всі тварини, частина мікроорганізмів, паразитичні й комахоїдні рослини). Розрізняють консументи першого порядку - травоїдні тварини, другого - хижаки, третього - багато паразитів і т.д. Споживаючи органічну речовину, первинні консументи використовують її енергію для своєї життєдіяльності, викидаючи залишки, сприяють залученню її в круговорот. Вони ж є їжею для вторинних консументів.

Редуценти - це мікроорганізми, ґрунтові гриби, які, розкладаючи мертву органічну речовину, переводять її в більш прості неорганічні сполуки й втягують у круговорот.

Співвідношення біомаси продуцентів, консументів і редуцентів визначає каркасну структуру екосистеми. Зазвичай це співвідношення графічно зображують як піраміду (піраміду мас, рідше чисел, мається на увазі число особин). Як правило, основна частка біомаси припадає на продуцентів, число консументів першого порядку істотно менше, ще менше сукупність консументів другого порядку й т.д. При переході від одного щабля піраміди до іншого втрачається від 7 до 15% енергії. Тому число щаблів піраміди обмежене, зазвичай 5 - 7.

Всі три групи організмів однаково важливі для повноцінної життєдіяльності біоценозів, і в природі між ними здійснюється постійна взаємодія. Проте слід зазначити, що без продуцентів не було б ні консументів, ні редуцентів. Тільки продуценти зв'язують сонячну енергію, що й є основою існування всього живого.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?