Реферат «Політичні передумови та наслідки вступу Литви до ЄС», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 31.10.2011 16:50 · від Юлія Юріївна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Політичні передумови європейської інтеграції Литви 2.Наслідки вступу до ЄС: побоювання та очікування Висновки Література

Висновок

Таким чином, вступ Литви до ЄС, принаймні у короткостроковому періоді, мав переважно позитивні наслідки, що полягали у прискоренні економічного зростання, зменшенні рівня безробіття, інституційних реформах, спрямованих на підвищення конкурентоспроможності вітчизняних компаній, прискореному зростанні у ряді галузей сфери послуг, збільшенні чистих надходжень фінансування з боку інституцій ЄС, сприянні стабільності на фінансових ринках, прискоренні зростання довгострокових зобов’язань банків, зростанні прямих іноземних інвестицій. Одночасно негативні наслідки пов’язані з уповільненням зростання валових інвестицій, збільшенням інфляції, зменшенням частки споживчих товарів у експорті.

Побоювання політичного характеру виявилися в основному безпідставними: навіть будучи маленькою державою, Литва володіє широкими можливостями відстоювання своїх національних інтересів і навіть формування порядку денного політики ЄС. Головна проблема полягає в тому, щоб мати достатні адміністративні ресурсами і політичною волею у себе вдома і знаходити рівноправних партнерів на рівні ЄС. Головні цілі зовнішньої політики були досягнуті і головні інтереси захищені.

Побоювання, пов'язані з конкурентоспроможністю економіки, також виявилися перебільшеними. Не сталося ніякої хвилі банкрутств, хоча деякі підприємства (головним чином сільськогосподарські) змушені були закритися через непідготовленість до стандартів якості ЄС, але більшість підприємств отримало додатковий стимул для зростання, а також необмежений доступ до європейських ринків і експортних субсидій для неєвропейських ринків.

На внутрішньому ринку побоювання щодо появи «європейських цін» також виявилися невірними. Рівень цін дещо підвищився, хоча як раз перед вступом і відразу після нього він падав. Рівень цін, який є звичайним для більш старших членів ЄС, так і не був досягнутий, і в даний час ніяких тенденцій такого процесу не спостерігається. У той же час середня заробітна плата підвищувалася з дещо вищою швидкістю, ніж перед вступом.

Дещо гірше показали себе сфери культури і освіти - і хоча кількість отриманої допомоги тут перевищує суму, сплачену Литвою в бюджет ЄС, це ще далеко від максимально доступних меж.

На закінчення можна сказати, що громадська думка литовських громадян оцінює членство в ЄС швидше позитивно, ніж негативно (протилежну картину можна бачити в Естонії, Чеській республіці та ін.)

Коментар модератора

14 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?