Курсова робота «Революційна поезія Г.Гейне», 2010 рік

З предмету Література · додано 25.10.2011 16:31 · від Руслана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Особливості виникнення та розвитку німецького романтизму 6-18 1.1. Характер та зміст романтичного підходу в літературі наприкінці XVIII — на початку XIX ст 6 1.2. Становлення Генріха Гейне як представника пізнього німецького романтизму 10 2. Особливості поетики, композиції, жанру творів гейне 19-27 2.1. Еволюція світосприйняття Генріха Гейне у художніх творах 20 2.2. Змістове наповнення поетичних творів Г.Гейне 26 Висновки 29 Список використаної літератури 31

Висновок

Гейне один з тих, хто не тільки підкорив свій час, але і вторгся глибоко у майбутнє, став супутником духовного життя людства. Про нього можна сказати, що ні до, ні після нього не було поета-філософа, схожого з ним, хоча у нього були і предки і нащадки. "Сам Гейне, озираючись на пройдений ним шлях, дуже точно визначив своє місце в німецькій літературі". Він назвав себе останнім поетом романтизму і першим поетом нової, революційної школи поезії, довершив цю самооцінку важливим визнанням, що після всіх нищівних ударів, завданих їм християнсько-лицарського романтизму, він сам інколи відчував рецидиви томління по блакитному квітки романтики, щоправда, у новій, "граничне зухвалої формі сучасного гумору", який має увібрати в себе всі кращі елементи минулого Він був новатором в тому єдиному значенні цього слова, який передбачає органічне злиття традицій з нововідкритому.

У всьому, що писав Гейне. від ніжної пісні до газетної статті, кипить потужний потік ліризму, звучить голос внутрішньо розкутої, пізнала себе особистості, художника-революліонера, який, кажучи про час, не ховається за його широкою спиною, але з свідомістю свого права говорить і про себе, кого воно обрало свого співця, глашатаєм і суддею. Своє зброя - слово -Гейне недарма назвав "співучим полум’ям": це полум'я, яке, подібно до природного вогню, і світить, і гріє, і спалює.

З цим пов'язана ще одна щасливу властивість філософського обдарування Гейне. У своїй поезії він з дивовижною послідовністю і повнотою втілив не тільки всі етапи цілої історичної епохи, а й будь-який вік власного життя: юність, зрілість, старість в їх непідробною фізичної та духовної сутності; причому, не один раз, особливо у віршах останніх років, коли Гейне був уже невиліковно хворий, він піднімався до справжнього трагізму, але зате ніколи не здавався смішним чи жалюгідним, як це буває з тими, хто силкується постати у віці давно пережите або ще не близько. Свідомість і почуття Гейне, нерідко сперечаються один з одним у вирішенні

цієї величезної завдання - поетичного відтворення життя художника, працювали над тим, щоб він незмінно залишався самим собою. Справедливо писав Генріх Манн, що "коли до пошарпані томиком Гейне звертається зріла людина, він знаходить в ньому зрілої людини, як юнак знаходить в ньому юнака, бо кожен вік однаково йому властивий і впізнає себе в ньому"[8,С.202].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?