Дипломна робота «Прояви страхів у дорослому віці», 2004 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 19.02.2007 16:27 · від Катюшка · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 I. Загальні закономірності проявів страхів у дорослих людей 7 1.1. Генезис страхів 7 1.2. Класифікації та форми страхів 15 1.3. Соціальні страхи. Страх перед невдачею 21 1.4. Теоретичні обґрунтування зв’язку між страхом перед невдачею і мотивацією досягнення мети 30 1.5. Методи терапії і усунення страхів 41 II. Емпіричне дослідження страхів дорослих людей 51 2.1. Методика і процедура дослідження 51 2.2. Аналіз результатів дослідження 57 Висновки 67 Література 71 Додатки 75

Висновок

Опрацьовуючи теоретичний матеріал я зробила наступні висновки:
1. Нераціональні страхи в людини виникають через несвідомі фактори, котрі беруть свій початок ще у дитячому віці. Дитину вчать боятися несподіваних змін оточуючого середовища, больових відчуттів та певних звуків. У більш дорослому свідомому віці на появу нераціональних страхів може вплинути жорстоке поводження дорослих, педагогів та проблеми при розмові з дорослими.

2. Сьогодні психологи по-різному пояснюють появу страхів. Одна із перших теорій тлумачила появу страху як класично обумовлену реакцію. Згідно з таким поясненням страхи можуть виникнути в людини із-за асоціації безумовних подій з нейтральними подіями. В такому випадку страхи виникають через підкріплення, яке може виникнути після боязливого стану. Розрізняють позитивні підкріплення і негативні.

3. На наш погляд, більш піддаються страхам люди, котрі здатні грати в стилі казуальної атрибуції. Експериментальні дослідження показали, що людина може пов’язувати свій успіх з випадковими факторами. Тобто, якщо в людини трапляється щось хороше, вона говорить «мені просто пощастило», а якщо трапляється щось погане, тоді вона вважає, що це сталося через її неумілість та через те, що вона невезуча.

4. Страхи також частіше виникають у тих людей, котрі схильні до фобічних розладів. Такі люди навіть нейтральну інформацію розуміють по-своєму и переоцінюють можливість виникнення поганої ситуації.

5. Дорослі люди мають два види страхів: природні та класичні. Природні страхи в основному можуть виникати через боязнь повзунів, хвороби та насилля. Соціальні страхи людини пов’язані з страхом не відповідати певним вимогам, страхом когось розчарувати, страхом отримати відмову у начальства.

В дипломній роботі я розглянула зв’язок між схильністю до страхів та досягненням людиною успіхів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали