Реферат «Забезпечення якості споживчих товарів у США», 2011 рік

З предмету Історія · додано 26.10.2011 19:16 · від Іра Шкрюба · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Споживчий рух у США 4 2. Проблем національних консюмерських організацій на захист споживачів США 6 3. Роль США в жорсткості юридичної відповідальності фірм за якість продукції 8 4. Механізм державного регулювання якості та безпеки споживчих товарів у США 11 Висновок 14 Список використаної літератури 16

Висновок

Вже через кілька років після проголошення у 1992 р. Білля Президента Джона Ф.Кеннеді в розвинених країнах стали формуватися урядові структури, діяльність яких була спрямована на захист інтересів і прав споживачів. У США, скажімо, інтереси споживачів презентують Управління у справах споживачів у системі федеральних урядових органів, Комісія з безпеки споживчих товарів та відділ захисту споживачів у Міністерстві юстиції; в Канаді Міністерство споживачів;

Сьогодні в CША інтереси споживачів презентують чимало державних і недержавних організацій, міністерств та установ менш представницького рангу. До них, зокрема, належать: Міністерство юстиції та Міністерство у справах споживачів-аграрників та аграрної маркетингової служби США, Управління у справах споживачів США, Агентство охорони навколишнього середовища і Національне бюро стандартів США, незалежні неприбуткові організації, які іноді субсидуються державою, але не є підконтрольними їй – (Союз споживачів США), установи, що орієнтовані на споживачів та отримання прибутку (журнал "Qood Housekeeping" у США та ін.).

Організації споживачів формуються різними шляхами та під впливом багатьох факторів. Розрізняють основні дві групи членів таких організацій: рядових та активістів. Членом організації звичайно стає той, хто підписався на журнал, який містить інформацію, що цікавить покупця: "Consumer Reports" у США, "Which?". Головним стимулом вступу до організації споживачів є отримання поради відносно придбання товарів та послуг у вигляді публікацій, звітів про випробування та перевірку виробів тощо. Активісти ж складають менш ніж 2% загальної чисельності членів, часто вони представлені в правліннях (радах директорів).

Під впливом різних історичних, національних та політичних факторів структура, функції та методи дії консюмерських організацій склалися по-різному. В США діють майже виключно неурядові організації, які приділяють велику увагу впливові на членів Конгресу і самого Президента, тому що тут на федеральному рівні відсутнє спеціальне міністерство, а є Управління у справах споживачів. У ФРН та скандинавських країнах випробування виробів фінансується урядом, консюмерські організації, хоча і відіграють активну роль, є відносно слабкішими, ніж у США. У Великобританії функціонує як Управління з питань споживання, що фінансується державою, так і впливові неурядові організації.

Багато філософів і релігійні діячі стверджують, що ідеологія споживання призводить до масштабної комерціалізації культури, розмивання етнічних норм і іншим, не менш небезпечним для людської цивілізації проблем. Однак, як відзначає Конрад Лодзяк, автор книги "Міф про Консюмеризм", реальної альтернативи ідеології споживання поки не придумано. Втім, за ініціативою канадського журналу AdBusters, в США і проходить День Без Покупок - це день протесту проти консюмеризму. День Без Покупок припадає на наступний, після свята Дня Подяки (відзначається в останній четвер листопада), день, так звану, "чорну п'ятницю". Традиційно "чорна п'ятниця" - один з найбільш "торгових" днів року. Борці з ідеологією споживання проводять демонстрації і організовують пікети, закликаючи співгромадян відмовитися від походу в магазин. Хоча б на один день.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?