Дипломна робота «Ідея національного виховання в українській музично-педагогічній думці Галичини кінця XVIII - початку XIX століття», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 18.10.2011 22:16 · від Любомир · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Передумови становлення і розвитку музичного виховання в галичині 9 1.1. Історико-теоретичні джерела виникнення української музично-педагогічної думки і виховання в Україні 9 1.2. Музична освіта і виховання в Галичині від окупації її Австрією до 1848 року 23 Розділ 2.музична діяльність композиторів галичини першої половини xix століття 38 2.1. Внесок австрійських композиторів у розвиток української музичної культури Галичини 38 2.2. Ідеї національного музичного виховання у діяльності перших галицьких композиторів 46 Висновки 59 Список використаної літератури 61

Висновок

1. Становлення та розвиток музичної освіти і виховання в Україні бере початок з глибокої давнини, коли виховний процес здійснювався у сім’ї. Музичному розвитку дітей у родинному колі сприяли такі важливі засоби, як фольклор, народні традиції й обряди, свята.

2. Поза сім’єю музично-естетичне виховання здійснювали школи. Найдавніші навчальні заклади відомі з часів Київської Русі, надавали великого значення церковному хоровому співу. Особливо пильну увагу приділяли музичному вихованню у братських школах, що виникли в Україні наприкінці XVI – XVII ст. Хори, створені при Львівській, Луцькій, Київській та інших братських школах, відіграли велику роль у поширенні багатоголосного співу.

3. Формування музично-теоретичної думки України пов’язане з ім’ям композитора й педагога М.Дилецького. Він є автором „Граматики мусикійської”, що узагальнила практику партесного співу і стала першим українським науково-методичним посібником з музичного виховання.

4. У XVIII ст.. в Україні склалися умови для виникнення перших музичних шкіл. Це, насамперед Глухівська школа півчих, школа при Київській капелі, музичні школи Запорізької Січі. Музичну підготовку давали також спеціальні класи нотного співу та інструментальної музики, які функціонували при деяких навчальних закладах, зокрема Харківському казенному училищі, Києво-Могилянській Академії. Саме Києво-Могилянська Академія з її чудовим хором і оркестром стала на переломі XVIII-XIX ст. головним осередком музичної культури та виховання молоді в Україні.

5. У розвитку музичного виховання органічно поєднані здобутки української народної педагогіки, вітчизняної та західноєвропейської музично-педагогічної думки.

6. У першій половині ХІХ століття в Галичині з боку урядових кіл Австрії проводилась активна політика обмеження корінного населення на рідну школу й освіту. Створення системи шкільництва супроводжувалося гострою боротьбою за мову викладання, за право українців мати свої національні школи, що привело до поступу в розвитку українського шкільництва: заснування першої української музичної школи в Перемишлі.

7. Становлення і розвиток музичної освіти та виховання в Галичині були зумовлені процесом національно-культурного відродження. Політика національного і духовного поневолення галицького населення в першій половині ХІХ століття зіткнулась із зростаючим опором національного руху, в якому, поряд з визначними освітніми діячами, активну участь брали і перші галицькі композитори М.Вербицький та І.Лаврівсський. Високо оцінюючи виховне значення музичного мистецтва, вони стали провідниками музично-освітнього життя Галичини, здійснили значний вплив на становлення, удосконалення і розвиток музично-естетичного виховання, розкрили ряд нових перспектив в історії музично-педагогічної науки.

8. М.Вербицький та І.Лаврівський стали носіями високої національної свідомості, організаторами цілеспрямованої, громадсько-політичної і культурно-просвітницької роботи, а також сприяли збагаченню змісту музичної освіти національним елементом. Саме вони були піонерами національного відродження і винесли свою рідну мелодію на світ Божий‚ одягли її в культурне вбрання‚ відповідно своїм силам‚ і показали‚ що музика наша варта того‚ щоб її культивувати.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?