Курсова робота «Облік штрафів і пені», 2009 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 05.10.2011 17:55 · від Олена Ткачук · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1 Розділ І. Теоретичні аспекти бухгалтерського обліку штрафів та пені 1.1. Історичні аспекти обліку штрафів і пені 2 1.2. Економічна суть та класифікація штрафів і пені 4 1.3. Нормативне забезпечення обліку штрафів та пені 13 1.4. Розрахунок штрафів і пені 15 Розділ ІІ. Методика бухгалтерського обліку штрафів і пені 2.1. Облік штрафів та пені відповідно до Інструкції плану рахунків 23 2.2. Нарахування та сплата штрафів та пені 26 2.3. Первинний та аналітичний облік штрафів і пені 28 Розділ ІІІ. Основні проблеми та шляхи вдосконалення штрафів та пені 30 Висновки 35 Список використаної літератури 37

Висновок

Курсова робота виконана на тему «Бухгалтерський облік штрафів та пені», яка на сьогоднішній день є дуже актуальною.

Ми дослідили походження штрафів та пені як форм неустойки, яка вперше почала зустрічатися в нормативних актах у 18 столітті. Виявили, що штрафи і пеня виникли одночасно з податками. Розглянули погляди вчених-економістів на визначення неустойки (штрафів, пені).

Поняття «штраф» і «пеня» є різновидами неустойки і кожне з них має свої особливості за підставою виникнення і методом нарахування залежно від характеру порушень зобов’язання. Особливості застосування штрафу в тому, що він обчислюється тільки у відсотках, лише від суми порушеного зобов’язання та є грошовою сумою, яка разово виплачується порушником зобов’язання. Головна умова застосування штрафу — це те, що він може встановлюватися за будь-яке порушення зобов’язання.

Пеня — це неустойка, обчислювана у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов’язання за кожний день прострочення виконання. Так само як штраф, пеня обчислюється тільки у відсотках і є неприпинюваною неустойкою, тобто грошовою сумою, яка безперервно нараховується за кожен день прострочення. Відмінність пені від штрафу в тому, що пеня може встановлюватися за невчасне виконання тільки грошового зобов’язання.

Нормативна база для штрафів та пені в наш час дуже необхідна. При аналізі українського законодавства виявилось те, що понятійні рамки визначені ЦК України є недостатніми для сучасного розуміння неустойки, яке є більш широким. Досліджені нормативні документи визначають розміри штрафів та пені, які встановлені законом.

Штрафні санкції в усіх галузях економіки відіграють дедалі важливішу роль у зміцненні дисципліни виконання зобов’язань між суб’єктами ринкових відносин в Україні. Ми розглянули визначені розміри штрафних санкцій та порядок їх застосування.

Облік штрафів та пені відображається на рахунках 715 "Одержані штрафи, пені, неустойки" і 948 «Визнані штрафи, пені, неустойки». Відображення отриманих штрафів та пені ми показуємо на рахунку 715, а списання – на рахунку 948. В науковій та періодичній літературі подано дуже мало кореспонденцій по нарахуванню та сплаті штрафів та пені.

Аналітичний облік штрафів та пені ведеться за видами доходів та іншими напрямками, визначеними підприємством. Основним документом для обліку штрафів та пені є розрахунок бухгалтерії, підставою для складання якого є судові рішення, акти податкових перевірок та інші.

Як показали дослідження наукової і періодичної літератури, при обліку штрафів та пені існує таке суперечливе питання: Цивільний кодекс України розглядає штраф і пеню як різновид неустойки, тоді як господарське законодавство відносить штраф, пеню і неустойку до штрафних санкцій. Проблема полягає в самих визначеннях, тому що раніше, в радянському законодавстві, неустойка відносилася до штрафних санкцій, і таке поняття «перебралося» до чинного Господарського кодексу, але по суті воно носить декларативний характер, тому що ГК не розкриває самого поняття неустойки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали