Курсова робота «Операції на валютному ринку: сутність, класифікація, проблеми розвитку», 2010 рік

З предмету Банківська справа · додано 02.10.2011 21:40 · від bogdan · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Економічна сутність операцій на валютному ринку 5 Розділ 2. Регулювання валютних операцій в Україні 13 Розділ 3. Класифікація валютних операцій на ринку 22 Розділ 4. Проблеми у сфері проведення валютних операцій та шляхи їх вирішення 30 Висновки 36 Список використаних джерел 38 Додатки 41

Висновок

Валютні операції – це основа валютного ринку. У свою чергу, валютний ринок – це важлива частина світової економіки і є одним з найбільших джерелом доходу (при мінімальних витратах), а так само одним з інструментом міжнародних відносин.

За результатами проведеної роботи можна зробити наступні висновки.

Досліджено економічні основи валютних операцій їхню класифікацію, проблеми і методи їхнього регулювання. Усі валютні операції підрозділяються на: поточні й операції зв'язані з рухом капіталу і підрозділяються на наступні групи:

відкриття і ведення валютних рахунків клієнтів;

неторгові операції комерційного банку;

установлення кореспондентських відносин з іноземними банками;

конверсійні операції при таких операціях відбувається збільшення або зменшення чи активу пасиву в одній валюті при одночасній зміні чи активу пасиву в іншій валюті, тобто операції, що приводять до зміни відкритої валютної позиції;

операції по міжнародних розрахунках, зв'язані з експортом і імпортом товарів і послуг;

операції по залученню і розміщенню банком валютних засобів.

В даний час більш широке значення придбали поточні валютні операції. При цьому відстрочка платежу надається на мінімальний термін.

Обмежене коло валютних операцій, зв'язаних з рухом капіталу, улаштовується великими ризиками при їхньому здійсненні, а також більш складним оформленням (одержання дозволу відповідних органів на дані операції). Необхідно уточнити, що усі валютні операції тісно взаємозалежні.

Що стосується досвіду валютного регулювання, то можна з упевненістю відзначити, що існуюча в даний час система валютного регулювання і валютного контролю на своєму рівні ще дуже недосконала. При дослідженні проведення операцій на валютному ринку України, було виявлено ряд недоліків та перешкод ефективній діяльності, серед яких слід виділити найголовніші, а саме:

• Недоліки в законодавчій базі (зокрема застарілість та невідповідність деяким сучасним умовам положень Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»)

• Значна доларизація економіки;

• Недостатня глибина та ліквідність національного валютного ринку;

• Неоднозначні наслідки запровадження лібералізації валютних відносин.

Для формування закінченої працюючої системи необхідне виконання ряду стратегічних задач. Основними напрями удосконалення здійснення валютних операцій є:

– гнучкість політики курсоутворення;

– вирішення питання щодо репатріації українських капіталів і створення сприятливого інвестиційного клімату для нерезидентів;

– «де-доларизація» економіки;

– поповнення золотовалютних резервів країни і зниження ризику їхнього знецінення;

– створення стійкого позитивного сальдо платіжного балансу;

– удосконалення системи інституційного забезпечення і валютного законодавства.

В процесі усунення наявних недоліків необхідно враховувати як короткостроковий ефект змін, так і довгостроковий, адже те, що здається ефективним на даному етапі, може зашкодити в майбутньому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?