Курсова робота «Значення золота у валютній сфері», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 03.10.2011 16:41 · від Аліна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Значення золота у валютній сфері 1.1. Золото в історії міжнародних валютних відносин 1.2. Демонетизація золота: сутність, причини, форми прояву 1.3. Основні зміни ролі золота у валютній сфері 2. Міжнародна торгівля золотом 2.1. Провідні світові ринки торгівлі золотом 2.2. Стан попиту і пропозиції на світовому ринку золота 2.3. Цінова кон’юнктура на світовому ринку золота 3. Роль золота у міжнародних валютно-кредитних відносинах України 3.1. Ринок золота України 3.2. Банківські операції з золотом в Україні Перелік посилань

Висновок

Аналіз ролі золота у міжнародних валютно-кредитних відносинах на сьогоднішній день є досить актуальним, оскільки за останні кілька десятиріч світовий ринок золота істотно змінився як за функціональними, так і за структурними параметрами. Такі зміни відбувались у межах глобального процесу "демонетизації" золота як основного монетарного активу. Зміни його монетарних функцій та властивостей мали місце завдяки трансформації світової фінансово-валютної системи, геополітичній напрузі та розвитку нових технологій.

Золото загубило ряд своїх функцій як монетарного активу: воно вже не є загальним еквівалентом, що порівнює цінності всіх інших товарів, не використовується як критерій утворення валютних курсів, тому що національні грошові одиниці тепер не мають офіційного золотого змісту. Золото втратило й функцію світових грошей, якими тепер є кредитно-паперові грошові одиниці - штучні міжнародні валюти.

Золото сьогодні залишається важливим економічним і політичним інструментом у руках провідних держав світу, і його ціна визначається не лише об'єктивними ринковими чинниками. У цьому контексті підвищення ціни золота останнім часом може розглядатися в тому числі і як тимчасове порушення рівноваги на ринку, яке в перспективі буде відновлено під впливом фундаментальних факторів попиту та пропозиції.

При аналізі практики функціонування світового ринку золота, виявлено, що протягом тривалого часу існує стійка зростаюча тенденція ціни золота. Розглядаючи дані по ціні золота за тройську унцію за період з 1970 по 2010 рр.., необхідно відзначити, що, незважаючи на окремі стрибки ціни в окремі періоди, в цілому ціна поступово зростає.

Коментар модератора

43 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?