Реферат «Україна на ринку міжнародних технологічних послуг», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 01.10.2011 18:09 · від Даша · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Світовий ринок технологій 4 Іі. Україна на ринку міжнародних технологічних послуг 2.1. Україна на ринку консалтингових послуг 9 2.2. Франчайзинг як новий підхід до ведення бізнесу в Україні 14 2.3. Інжинірингові послуги в Україні 18 Висновки 22 Список використаних джерел 24

Висновок

Головною ознакою процесів, що відбуваються у сучасному світі, є глобальна інтеграція економіки, політики, науково-технологічної сфери, природоохоронної діяльності і соціального добробуту. Україна як незалежна держава живе у взаємопов’язаному та взаємозалежному світі.

У сучасних умовах глобалізації економічного життя розвинуті країни, де наука виконує роль головного економіко-відтворювального фактора, забезпечують свій розвиток за рахунок вдосконалення існуючих технологій, техніки та використання принципово нових наукових досягнень. Міжнародний технологічний та науковий обмін, трансфер інтелектуального потенціалу — одна з ознак нашого часу.

Тож варто зазначити, що в ринковій економіці отримання послуг консалтингових фірм є ознакою високої ділової культури фірми. Не дивно, що ринок консалтингових полуг у світі стрімко розвивається. Сьогодні на ринку консалтингових послуг України працює понад 600 фірм, що опосередковано вказує на рівень розвитку ділової культури в Україні (для порівняння, у Німеччині ще у 2007 році у різних сферах консалтингу діяли понад 9200 фірм). Разом з тим, в умовах зростаючої конкуренції, глобалізації ринків, величезної кількості нормативно-правових актів, які регулюють господарську діяльність, підприємства все частіше звертаються професійних консультантів з тих чи інших аспектів господарської діяльності.

Що стосується франчайзингу, то це цікавий і динамічний підхід до системи ведення бізнесу, незалежно від сфери його застосування, і на сьогоднішній день вже дуже популярна в Україні форма підприємництва: більше 300 франчайзерів активно розвивають свій бізнес у 78 галузях економіки. Окрім цього, на українському ринку більше 650 мережевих компаній, які певним чином використовують елементи франчайзингу.

Тож у франчайзингу велике майбутнє, і не тільки тому, що в Україні складаються сприятливі бізнес-умови й існує величезна кількість як франчайзерів, так і потенційних франчайзі, а тому, що добре налагоджений механізм збоїв практично не дає.

У зв’язку зі структурною перебудовою економіки «інжиніринг» став у даний час найбільш диверсифікованою і «ризиковою» сферою діяльності. Тому подальше підвищення кваліфікації персоналу і новаторський підхід стають найважливішими елементами стратегії інжинірингових фірм.

Порівняно з розвинутими країнами, в яких становлення інжинірингу почалось ще в середині 19 ст., в Україні даний вид діяльності тільки зароджується і зводиться переважно до послуг, пов’язаних з підготовкою будівельного процесу. Можна зробити висновок, що головна роль в системі інжинірингових послуг в Україні належить проектуванню. За даними ліцензійного комітету при Держбуді України сьогодні біля 3,768 тис. організацій мають ліцензії на виконання проектних робіт.

Отже, на сучасному етапі для України не можна ставити завдання широкого виходу на ринок наукомісткої продукції і послуг. На мою думку, необхідно визначити пріоритетні напрями науково-технічного прогресу для реалізації їх через систему науково-технічних програм, у тому числі і через розвиток технополісів, перш за все таких як: Київський (мікроелектроніка та обчислювальна техніка), Львівський (робототехніка), Дніпропетровський (супутниковий зв'язок).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?