Реферат «Інститути Євро-Середземноморського партнерства», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 01.10.2011 12:01 · від Мар'яна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Інститути в системі органів Євро-Середземноморського партнерства 4 2. Інституціональна структура Євромед 8 Висновки 25 Список використаних джерел 27

Висновок

Таким чином, у цей час існує досить велика кількість інституціональних механізмів для зміцнення, реалізації й управління співробітництвом Євромед. В основному вони були розроблені до Барселонської конференції, але після 1995 р. інтенсивність їхньої роботи поступово знижувалася, в основному через те, що поступово виникали нові ініціативи, такі як Європейська політика сусідства, Союз для Середземномор'я, тому постійно проходила реорганізація існуючих інститутів, що ускладнювало процес розвитку відносин ЄС з середземноморськими партнерами. Багато зі знову створених інститутів дублювали вже існуючі, а іноді просто не було необхідності в їхньому створенні. Ці ініціативи з новими або повторюваними цілями були не продуктивні, а інституціональна структура регулювання відносин Євромед була непрозорою щодо південно-середземноморских країн і відображала їх асиметричність.

Модель партнерства Євромед відрізнялася від інших більш традиційних моделей відносин Північ-південь тим, що були створені багатобічні колективні інститути, які об'єднали країни-члени Євросоюзу і південно-середземноморські держави. Причетність і рівна участь всіх партнерів вплинули на розвиток відносин двох регіонів, причому по всіх його напрямках - багатобічному, двосторонньому й однобічному, хоча вся інституціональна структура була створена ЄС за зразком інститутів Євросоюзу як інтеграційного об'єднання. Єврокомісія діє як адміністративний центр реалізації Барселонського процесу й політики сусідства, основні цілі й напрямки яких були розроблені Радою ЄС й Єврокомісією. При цьому південно-середземноморські країни повинні нести таку ж відповідальність за розвиток відносин, як і європейські країни.

Фактична відсутність регіональних і субрегіональних колективних і незалежних груп у Південному Середземномор'ї дозволило Єврокомісії контролювати відносини Євромед через його двосторонні й односторонні виміри. За допомогою угод про асоціації Єврокомісія, як центральний орган, може визначати напрямки співробітництва, а роз'єднані середземноморські країни не можуть виступати як єдиний регіон і впливати на формування й функціонування всієї системи відносин двох регіонів. Переваги Єврокомісії й Ради ЄС у якості головних діючих осіб з реалізації економічної інтеграції й створення Євро-середземноморської зони вільної торгівлі носять двоїстий характер. З інституціональної точки зору ЄС легше діяти в якості міжнародного економічного представника й забезпечувати стійкий економічний розвиток Південного Середземномор'я, що приведе до скорочення міграції із цього регіону. З іншого боку, Рада й Єврокомісія можуть визначати цілі й напрямки політики Євромед виходячи зі своїх власних інтересів: наприклад, обмежити й навіть виключити преференційний доступ на свої ринки продукції таких важливих для середземноморських країн економічних секторів, як сільське господарство й текстильна промисловість, або ж розподіляти фінансові кошти за своїм розсудом і залежно від можливих для ЄС вигід.

Після створення Союзу для Середземномор'я й модифікації інституціонального механізму Євромед з'явилися нові тенденції в управлінні Барселонським процесом й іншими ініціативами ЄС, як, наприклад, причетність, відповідальність і рівна участь у реалізації відносин партнерства, його проектів і програм, статус співголовування, незалежність Секретаріату. Але інституціональна структура Євро-середземноморського партнерства поки ще несе на собі відбиток сформованої системи управління Євросоюзом і відображає механізм відносин економічно розвиненого й сильного центра з периферією. Проте, партнерство Євромед з усіма його доповненнями й змінами, у тому числі створенням інституціонального механізму відносин, є важливим кроком у розвитку всього комплексу відносин двох регіонів і поступової інтеграції південно-середземноморських країн.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?