Курсова робота «Аналіз ефективності рекламної діяльності», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 28.09.2011 11:59 · від Slava · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоретичні аспекти рекламної діяльності як складової частини маркетингу підприємства 5 1.1. Сутність, поняття, види та особливості рекламної діяльності 5 1.2. Методи оцінки ефективності рекламної діяльності в маркетинговій політиці підприємства 14 РОЗДІЛ 2. Аналіз ефективності рекламної діяльності на підприємстві 22 2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства 22 2.2. Оцінка ефективності рекламної діяльності підприємства 29 РОЗДІЛ 3. Напрямки вдосконалення рекламної діяльністі підприємства 38 Висновок 43 Список використаних джерел 47 Додатки 49

Висновок

Сьогодні Україна потребує аналізу зарубіжного досвіду рекламної діяльності. Саме аналіз стадій і шляхів розвитку реклами, а не сліпе копіювання дозволить зрозуміти, на якій стадії розвитку рекламної практики знаходимося ми і як вона повинна розвиватися далі. Без знання українських особливостей сприйняття реклами нашими громадянами важко добитися хороших результатів.

Реформування української економіки по шляху ринкових перетворень привело до появи нового виду підприємницької діяльності – рекламного бізнесу. Разом з тим розвиток ринку реклами в Україні відбувається на фоні економічної кризи 2008-2009 рр., кризи державності, а також політичної нестабільності. Природно, це не може не позначатися на стані і подальшому розвитку рекламної справи.

Потрібно зазначити, що роль і місце реклами ще не повністю визначені: відсутні дослідження, що дозволяють вивчити і творче адаптувати до вітчизняних умов досвіду західних країн в цій області, не з'ясовані з вичерпною повнотою питання формування організаційних структур в рекламному бізнесі, вельми дискусійною залишається проблема вибору каналів поширення рекламної інформації і розробки рекламних кампаній і оцінок їх ефективності.

Значущість дослідження цих та деяких інших проблем формування рекламного бізнесу в Україні і недостатність розробки їх в науковій літературі визначають актуальність даної роботи.

Всупереч поширеній думці реклама є далеко не єдиним “двигуном торгівлі”, а лише одним з безлічі. У загальній системі великого комплексу маркетингових заходів реклама є, як правило, аж ніяк не домінуючим елементом. Зокрема, по оцінках деяких маркетологів у загальній сумі факторів, що впливають на прийняття позитивних рішень про закупівлі, рекламі належить лише від 1/32 до 1/8 частки.

Практика показує, що найбільш значимими факторами, що визначає чи збільшення зменшення збуту якої-небудь продукції, є в першу чергу якість і споживчі властивості самих товарів, їхня ціна, загальна кон'юнктура ринку, дії конкурентів і т.д.

Реклама вимагає великих грошей, що легко розтратити в пусту, якщо фірма не зуміє точно сформулювати задачу, прийме недостатньо продумані рішення щодо рекламного бюджету, звертання і вибору засобів реклами, не зуміє зробити оцінку результатів рекламної діяльності. Завдяки своїй здатності впливати на спосіб життя реклама залучає до себе і пильна увага громадськості. Постійно підсилюється регулювання покликане гарантувати відповідальний підхід до здійснення рекламної діяльності.

При такій значимості реклами необхідно не забувати про її правильну розробку.

В ході роботи над даною роботою ми спробували розкрити всі аспекти пов’язані з рекламною діяльністю підприємства ПП «Лідер», та її вплив на збутову політику. Організація рекламно-збутової діяльності даного підприємства потребує більш професійного підходу.

Стратегія рекламної кампанії досліджуваного нами підприємства унікальна своєю індивідуальністю. Кожен будівельний товар має свої особливості, свою специфіку і свою цільову аудиторію, відповідно до яких повинна розроблятися стратегія рекламної діяльності. Проте ми вважаємо, що результати даного дослідження можна застосувати на практиці як в діяльності вивченої нами компанії, так і в рекламній діяльності інших фірм.

Ми бачимо можливе продовження нашого дослідження в докладнішому вивченні окремих аспектів і елементів рекламної кампанії.

Ефективне використання реклами дозволяє вирішувати стратегічні і тактичні задачі підприємства ПП «Лідер», пов'язані з його призначенням на ринку.

Таким чином, можна зробити висновок, що правильно організована рекламна діяльність фірми, що добре спланована, може значно підвищити товарообіг, а, отже, і прибуток. Тому не слід економити на рекламі, оскільки вона дійсно є «двигуном торгівлі». Методи оцінки економічної і психологічної ефективності рекламної діяльності фірми і шляху її підвищення можуть бути використані в практиці роботи будь-якої фірми, роздрібної або оптової торгівлі.

Характерною рисою сучасної реклами є придбання нею нової ролі в результаті залучення в процес управління виробничо-збутовою діяльністю фірм. Суть нової ролі реклами в тому, що вона стала невід'ємною і активною частиною комплексної системи маркетингу, рівень розвитку якої визначає якість і ефективність рекламно-інформаційної діяльності виробника і її відповідність новим вимогам ринку.

Практика показує, що найбільш значимими факторами, що визначають збільшення чи зменшення збуту продукції, є в першу чергу якість і споживчі властивості самих товарів, їхня ціна, загальне кон'юнктурне становище на ринку, дії конкурентів і т.п.

Останнім часом реклама міцно обґрунтувалася в нашому житті. Ця сфера маркетингу активно розвивається в нашій країні. Відкриваються різні установи, що навчають мистецтву реклами. Залишається тільки вірити, що з кожним роком рівень її якості буде підніматися усе вище і вище, і вона стане дійсно надійним провідником споживача у світі величезної кількості товарів і різних послуг.

Для уникнення характерних помилок при плануванні рекламної діяльності підприємцям, що починають, і крупним компаніям буде корисно ознайомитися з аналізом рекламної діяльності підприємства і рекомендаціями по вдосконаленню процесу рекламування.

Загалом в ході розкриття теми курсової роботи аналіз показав, що, не дивлячись на те, що підприємство ПП «Лідер» досить успішно працює в сучасних умовах, необхідно приділити особливу увагу проблемі планування рекламної діяльності на підприємстві, щоб уникнути надмірних фінансових витрат, добитися поставлених цілей, уміло впливати на потенційних споживачів продукції.

Дослідження були направлені на те, щоб примусити підприємство переглянути свою рекламну роботу і добитися більшої користі в результаті залучення реклами. Підприємець, який зуміє правильно спланувати рекламну діяльність в своїй фірмі, одержує величезну перевагу в конкурентній боротьбі.

Залежно від величини фірми і наявності вільного часу і засобів у директора, маркетолога або рекламіста, можна вибрати будь-який із способів вимірювання ефективності реклами. Який би із способів не був вибраний, слід пам'ятати, що ідеально-ефективної реклами не існує, але до ідеальності необхідно прагнути подібно до того, як мореплавці орієнтуються на Полярну зірку, ніколи її не досягаючи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?