Курсова робота «Підтримання державного обвинувачення прокурором у судових стадіях кримінального процесу», 2010 рік

З предмету Право · додано 22.09.2011 09:00 · від Леонід · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Підтримання державного обвинувачення в суді як конституційна функція прокуратури 5 1.1. Підтримання державного обвинувачення в суді в системі функцій прокуратури 5 1.2. Підготовка прокурора до судового розгляду справи 8 Розділ 2. Участь прокурора у розгляді кримінальних справ у суді першої інстанції 12 2.1. Участь прокурора у попередньому розгляді справи суддею 12 2.2. Дії прокурора в підготовчій стадії судового розгляду та у судовому слідстві 14 2.3. Промова державного обвинувача у суді 20 Розділ 3. Участь прокурора у провадженні по перевірці вироків, постанов і ухвал суду 23 3.1. Подання апеляцій прокурором23 3.2. Повноваження прокурора у касаційному провадженні27 3.3. Участь прокурора у перегляді судових рішень за ново виявленими обставинами29 Висновки 31 Список використаних джерел 32

Висновок

Судовий розгляд кримінальних справ у сьогоднішніх умовах потребує реформування матеріального та процесуального законодавства, нового підходу до виконання функції підтримання державного обвинувачення як пріоритетного напряму прокурорської діяльності. У державі, що прагне стати правовою, у прокурора є лише один засіб впливу на судову діяльність – активною участю у розгляді справи у суді сприяти постановленню законного, об’єктивного й справедливого вироку, додержуючись принципу незалежності суду та поваги до нього при здійсненні правосуддя.

Участь прокурора в усіх кримінальних справах та при будь-якому розгляді їх у суді (за винятком справ приватного обвинувачення, які порушуються судом за заявою потерпілого, або у випадках відмови прокурора від обвинувачення та підтримання останнього потерпілим) завдяки змагальності процесу стало обов’язковим. Майже на всі судові рішення, винесенні при розгляді справи за участю прокурора, останній має право на внесення апеляції. Тобто функція підтримання державного обвинувачення значно розширилася.

Проаналізувавши чинне законодавство, наукову літературу, можна зробити висновок, що роль прокурора у судових стадіях кримінального процесу є дуже вагомою. При здійсненні своїх обов’язків щодо підтримання державного обвинувачення він наділений досить широким колом повноважень. Ці повноваження прокурор має використовувати у повній мірі і якомога ефективніше, щоб виконати покладені на нього завдання у судовому розгляді. Саме від професіоналізму і кваліфікації прокурора у великій мірі залежить повне, всебічне і об’єктивне дослідження всіх обставин справи у суді, постановлення законного і справедливого вироку, захист потерпілих, притягнення винних до відповідальності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?