Курсова робота «Особливості поведінки фірми на ринку досконалої конкуренції», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 18.09.2011 19:53 · від Олег · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Ринок досконалої конкуренції та діяльність фірми на ньому 1.1. Основні ознаки ринку досконалої конкуренції 1.2. Особливості діяльності фірми на ринку досконалої конкуренції 1.2.1. Ціна та дохід на ринку досконалої конкуренції 1.2.2. Прибуток фірми на ринку досконалої конкуренції 2. Зарубіжний досвід стимулювання розвитку ринків з досконалою конкуренцією та їх захист на прикладі США 3. Розвиток та захист ринків досконалої конкуренції в Україні 3.1. Проблеми розвитку ринків досконалої конкуренції в Україні 3.2. Захист конкуренції в Україні Висновки Список використаних джерел

Висновок

Розглянута в роботі тема функціонування фірми на ринку досконалої конкуренції дозволяє зробити наступні висновки:

Максимізація прибутку в короткостроковому періоді конкурентною фірмою може бути досліджена, використовуючи принцип зіставлення валового доходу з валовими витратами чи принцип зіставлення граничного доходу з граничними витратами. Фірма буде максимізувати прибутки, виробляючи такий обсяг продукції, при якому валовий доход перевищує валові витрати на найбільшу величину. Збитки будуть мінімізовані шляхом виробництва, при якому перевищення валових витрат над валовим доходом є мінімальним і менше, ніж величина сукупних постійні витрати.

За умови, що ціна перевищує мінімум середніх змінних витрат, конкурентна фірма буде максимізувати прибутки чи мінімізувати збитки в короткостроковому періоді, виробляючи такий обсяг продукції, при якому ціна чи граничний доход дорівнюють граничним витратам. Якщо ціна менше, ніж середні змінні витрати, фірма буде мінімізувати свої збитки, закриваючись. Якщо ціна вище, ніж середні змінні витрати, але менше, ніж середні валові витрати, фірма буде мінімізувати свої збитки, виробляючи обсяг продукції, при якому P=MC. Якщо ціна перевищує середні валові витрати, обсяг продукції, при якому P=MC, буде забезпечувати максимум економічних прибутків для фірми.

У чисто конкурентній економіці дії прагнучих до прибутку виробників приведуть до такого розподілу ресурсів, що максимізує задоволення потреб. Конкурентні фірми будуть використовувати найбільш ефективну з відомих технологій і призначати саму низьку ціну з урахуванням своїх витрат виробництва. Рівність ціни і граничних витрат указує, що ресурси будуть розподілені відповідно до споживчих смаків. Конкурентна система цін буде перерозподіляти ресурси у відповідь на зміну в споживчих смаках, технології чи запасах ресурсів для того, щоб підтримувати ефективність розподілу ресурсів тривалий час.

Враховуючи те що ринки з досконалою конкуренцією є найбільш економічно вигідними (беручи до уваги суб’єктів ринку, суспільство і державу), держава зацікавлена в їх розвитку та захисті. Яскравим прикладом захисту ринків від монополізації є видання ряду законів про антимонопольну діяльність держави у США починаючи з кінця ХІХ століття. До них відносяться в першу чергу «Закон Шермана ( 1890 р. ), «Закон Клейтона» ( 1914 р. ) та закон «Про Федеральну торгову комісію» ( 1890 р. ). Головними органами, що покликані здійснювати контроль за дотриманням антитрестівського законодавства в США є Антітрестівський відділ Міністерства юстиції США та Федеральна торгова комісія США. Тож діяльність уряду США є прикладом для наслідування усім країнам світу з питання антимонопольного регулювання.

Що ж стосується України, то тут практика антимонопольного регулювання порівняно невелика. З моменту прийняття закону «Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності»минуло тільки 17 років. Але вже через три роки до цього закону було внесено ряд поправок, тому на сьогоднішній час основними законодавчими джерелами з антимонопольного регулювання є закони України «Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності» від 5.07.1995р., «Про захист економічної конкуренції» 16.03.2006р., «Про Антимонопольний комітет України» 22.05.2008р., «Про захист від недобросовісної конкуренції» від 13.01.2009р. Основним державним органом, що здійснює контроль над дотриманням антимонопольного законодавства та захист конкуренції є Антимонопольний комітет України.

Коментар модератора

39 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?