Реферат «Ресурсовикористання й продукування відходів»

З предмету Екологія · додано 12.09.2011 01:56 · від Senjorina · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Поняття та види відходів 4 2. Повторне використання відходів збагачення багатих залізних руд шахти ім. В.І.Леніна (Криворізький басейн) 6 3. Застосування відцентрового збагачення для вилучення рідкісних металів з відходів збагачення нефелінових сієнітів 9 4. Раціональне використання залізовмісних відходів 15 5. Раціональне використання відходів вугільної і хімічної промисловості для виготовлення мінеральних добрив 18 6. Раціональне використання відходів обробки алюмінієвих конструкцій в технології виробництва бетону 20 7. Комплексне використання відходів збагачення – один зі шляхів збалансованого природокористування у гірничодобувних регіонах 22 Висновки 26 Список використаних джерел 28

Висновок

У сучасних умовах до найважливіших пріоритетних напрямків державної політики України, спрямованої на створення і підтримання безпечних умов для проживання людини і поліпшення стану навколишнього середовища слід віднести впровадження заходів, які основуються на принципах раціонального природокористування. Раціональним слід вважати такий тип природокористування, що ґрунтується на принципах, які дозволяють передбачати кінцеві результати взаємодії людини і природи, не допускаючи зниження можливостей самовідновлення потенціалу природних комплексів та їх деградації, забезпечуючи максимально ефективне використання ресурсів природи.

Встановлена можливість ефективного застосування відцентрового концентратора для попереднього збагачення бідних тонко вкраплених рідкіснометалевих руд, що забезпечує ефективніше розділення легких та важких мінералів.

Використання природних ресурсів завжди супроводжується утворенням відходів, в тому числі і промислових.

Промислові відходи – залишки сировини, матеріалів, напівфабрикатів, що утворюються при виробництві продукції або виконання робіт і які втратили повністю або частково вихідні споживчі властивості.

Особливу небезпеку для людини становлять радіоактивні відходи. До них належать матеріальні об’єкти та субстанції, активність радіонуклідів або радіоактивне забруднення яких перевищує межі, встановлені діючими нормами, за умови, що використання цих об’єктів та субстанцій не передбачається. Поводження з радіоактивними відходами передбачає всі види діяльності (включаючи діяльність, пов’язану із зняттям з експлуатації), що стосуються оперування, обробки, в тому числі попередньої, кондиціонування, перевезення, зберігання чи захоронення радіоактивних відходів.

Закон України “Про поводження з радіоактивними відходами” поділяє радіоактивні відходи на довгоіснуючі та короткоіснуючі. Довгоіснуючі - це радіоактивні відходи, рівень звільнення яких від контролю органу державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки досягається через 300 років і більше. Короткоіснуючі - це радіоактивні відходи, рівень звільнення яких від контролю досягається раніше ніж через 300 років.

Отже, в Україні накопичилися величезні обсяги промислових відходів, більшість з яких є цінною мінеральною сировиною, яку можна було б використовувати для господарських потреб замість природної, що її видобувають.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали