Курсова робота «Первинне публічне розміщення корпоративних прав на ринку капіталів (ІРО)», 2009 рік

З предмету Фінансовий менеджмент · додано 14.08.2011 18:10 · від Юрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Необхідність та переваги залучення фінансових ресурсів вітчизняними емітентами на закордонних ринках капіталів шляхом здійснення IPO 5 1.1. Необхідність та переваги IPO 5 1.2. Методи та етапи проведення IPO 11 1.3. Сучасні тенденції ІРО у світі 14 2. Вихід вітчизняних емітентів на закордонні фондові біржі 20 2.1. Вибір майданчика та історія здійснення IPO українськими компаніями 20 2.2. Дослідження ефективності українських компаній, що здійснили IPO 24 2.3. Аналіз IPO українських компаній на прикладі Ferrexpo 28 3. Проблеми залучення фінансових ресурсів через IPO та шляхи їх вирішення 32 Висновки 37 Список використаних джерел 39 Додатки 41

Висновок

IPO — це один із способів фінансування підприємства: компанія отримує капітал в результаті публічного розміщення своїх нових акцій на фондовій біржі.

Публічне розміщення акцій покликане вирішити завдання залучення інвестицій для розвитку компанії. До того ж пропозиція акцій на ринку дозволить оптимізувати співвідношення власного і запозиченого капіталу компанії. IPO дозволяє збільшити капіталізацію компанії. Ще одна перевага IPO — компанії, котрі пройшли цей процес, зможуть розраховувати на отримання довгострокових і дешевих кредитів від зарубіжних банків. Причому їх ціна буде ставати все нижчою по мірі росту самої компанії. Підготовка до IPO дозволяє оптимізувати структуру управління компанією.

Первинних розміщень акцій українських компаній на західних фондових біржах поки що було лише п'ятнадцять («Укрпродукт», Cardinal Resources, «XXI век», «Астарта», TMM, Dragon Ukrainian Properties and Development PLC (DUPD), Ferrexpo, Landkom International, Kernel Group, KDD Invest, «Мироновский хлебопродукт», Авангард, Садова Груп, Агротон, Мілкіленд.). Загальна сума залучених даними компаніями коштів наближається до $2 млрд. Серед розміщень присутні як успішні, коли компанія отримувала необхідні кошти та курс акцій демонстрував позитивну динаміку, так і невдалі, що закінчувалися навіть виключенням компанії з лістингу. Це твердження доводить дослідження, яке було проведено у пункті 2.2, де на нашу думку найуспішнішою компанією стала Kernel Group.

Процес IPO потребує значних структурних, управлінських, а головне, культурних змін бізнесу. Репутація компанії, прозорість її фінансової та управлінської системи є основою будь-якого успішного IPO. Для виходу на міжнародний ринок компанія повинна змінити систему корпоративного управління, включаючи фінансову и управлінську звітність. справа в тому, що західні інвестори особливо вимогливі відносно рівня корпоративного управління в компанії і структури її активів. Підготовка українських підприємств до IPO показала значний недолік — їх інформаційну закритість.

До основних зовнішніх факторів, які можуть стати бар’єрами при здійсненні IPO менеджери відносять недосконалість корпоративного законодавства, недосконалість валютного законодавства, неготовність до високих вимог лістингу з розкриття інформації, високу вартість підготовки розміщення.

До внутрішніх факторів, які можуть стати бар’єрами при здійсненні IPO відносять неготовність до публічного режиму роботи, не продуману систему комунікацій, відсутність чітко прописаного плану комунікацій на випадок кризи.

Поки проблеми з вітчизняним законодавством українські компанії обходять через створення холдингових структур за кордоном. Проте ситуація вимагає змін. Законодавство має бути удосконаленим та оптимізованим. Також необхідно стимулювати перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності. Значна увага має приділятися відносинам з інвесторами, інформаційній відкритості та комунікаціям. На мою, думку розвиток потужного українського фондового ринку з високим рівнем ліквідності дозволив би українським компаніям оптимізувати в декілька разів всю процедуру ІРО і бути ще ефективнішим для всіх суб’єктів(емітент, інвестор, Держава). Чудовий досвід в цьому контексті має Польща, яка за останнє 10-чя зробила колосальний прогрес у формуванні власного фондового ринку.

Український бізнес потребує довгострокових капіталовкладень, необхідних для розвитку економіки и підвищення інвестиційного іміджу країни. І ринок первинних розміщень з цієї точки зору є одним із нових та перспективних способів залучення іноземного капіталу. Але найголовніше – розвиток ринку IPO сприяє росту економіки України в цілому. Шляхом IPO залучаються значні інвестиції, що стимулює загальний економічний розвиток. Масове проведення IPO допомагає переливу капіталу в економіці, структурній перебудові, розвитку переробних и наукомістких галузей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?