Нормативно-правове регулювання питань власності

1 грн Вартість завантаження
Визначення досліджене авторами: Сопко В.В.

Сопко В.В. дане питання висвітлює так:

Справжні процеси економіки на законодавчому рівні закріплюються правами власності.

Базою успішної економічної державної політики є здійснення гарантій прав власності та формування умов їх ефективного застосування. Точне визначення і відокремлювання прав власності — саме це визначає основи взаємовідносин суб'єктів господарювання.

Відносини власності, або взаємодія між суб'єктами, які господарюють при обміні з метою привласнення об'єктів власності, — це система вилучення з доступу до нематеріальних та матеріальних ресурсів.

Ресурси з вільним доступом, тобто тих, відносно яких відсутнє виключення з доступу, не створюють об'єкту власності і при їх взаємного обміні між людьми не утворюються ринкові та економічні відносини.

Розглядаючи вчення розробників теорії права власності, вилучаючи інших з доступу до ресурсів означатиме специфікацію права власності на них.

«При умові, що права на виконання певних дій можуть продаватися чи купуватися, — за словами Р. Коуз, — їх в кінці-кінців здобувають ті, хто краще цінує отримані ними можливості розваг та виробництва. В даному процесі права будуть куплені, перерозділені і скомбіновані таким способом, щоб діяльність, яка формується ними, приносила прибуток, що має найвищу цінність на ринку»

Отже, для прийняття самих ефективних рішень при управлінні діяльістю, необхідне чітке визначення права на власність, так як власника у кінцевому результаті цікавлять всі результати діяльності, позитивні чи негативні.

У зв'язку із вищевикладеним можна говорити, що власник має бути заінтересованим у максимально чіткому та повному обліку усіх прав власності для прийняття управлінських рішень. Чим повнішою є інформація та точніше визначені права власності, тим краще підприємству враховувати економічні вигоди чи збитки, що можуть принести в результаті діяльності. Так як кожна операція господарювання — це процес обміну прав власності на інші цінності.

Питання власності регулюється на законодавчому рівні.

Нормативно-правове регулювання зібрано на сайті консультант плюс. Куплю та продажу власності регулює ЗУ «Про власність», відповідно до якого право власності — це урегульовані законодавчо суспільні відносини з коричтування, володіння та розпорядком майна.

В Україні власність може бути в різних формах:

1 приватної,

2 колективної,

3 комунальної та

4 державної власності.

Суб'єктами власності є держава, фізичні особи та юридичні (або фірми), народ України та територіальні громади.

Говорячи про майно суб'єкта господарювання, зазначимо що воно також може бути у різних формах. Це можуть бути і грошові кошти, в готівковій чи безготівковій формах, цінні папери, техніка, обладнання, споруди та буділі та запаси, що використовуються в діяльності.

Враховуючи зміни в економічному житті держави та певних підприємств, процес удосконалення законодавчої бази перебуває в безперервному русі. Він збагачується дослідженнями та розробками вчених і практиків як нашої країни, так і інших країн. Актуальна інформація як ми вже згадували знаходиться на сайті консультант плюс, прайс на нормативну базу якого розміщено за адресою: http://www.aton-c.ru/price.html

Ви бачите тільки частину тексту. Для доступу до повної версії необхідно придбати доступ, або авторизуватись якщо доступ уже придбано.
Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 1 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення