Патент на корсисну модель

1 грн Вартість завантаження
Визначення досліджене авторами:

Костюк Оксана дане питання висвітлює так:

Взагалі поняття «інтелектуальної власності» має власну правову базу і знаходиться під захистом Конституції України. А саме, ст. 54 Конституції гарантує кожному громадянину волю творчості і передбачає охорону інтелектуальної власності законом. Отримати правовий захист інтелектуальної власності можна запатентувавши ії, а у випадку з промисловим зразком здійснити патентування корисної моделі. Відповідно до статті 41 Закону України «Про власність» об’єктами права інтелектуальної власності вважаються здобутки науки, відкриття, літературні праці, корисні моделі, винаходи, раціоналізаторські пропозиції, промислові зразки та інші результати інтелектуальної праці. Оперативники Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Миколаївській області беззупинно працюють над виявленням правопорушень у сфері захисту інтелектуальної власності та авторських прав. Отримання патенту на корисну модель та будь-яку іншуінтелектуальну власність забезпечить її охорону з боку чинного законодавства.

Як повідомили в УДСБЕЗ УМВС України в Миколаївській області, під час планової перевірки було встановлено, що в 2003 році Національна Академія правових наук України здійснила видання наукового посібника «Конституція України: науково-практичний коментар». Вже у 2011 році інший автор надрукував той самий посібник, але вже під заголовком «Науково-практичний коментар Конституції України». Працівниками МВС було встановлено, що посібник було надруковано іншим київським підприємством.

За фактом правопорушення було проведено науково-правову експертизу і встановлено, що у посібнику «Науково-практичний коментар Конституції України» було використано оригінальний текст «Конституція України: науково-практичний коментар» методом відтворення або переробки останнього, що вважається порушенням авторського права.

Правопорушники реалізували майже 1000 примірників «Науково-практичного коментаря Конституції України» (вартість одного примірника 180 грн.), що завдало матеріальної шкоди у розмірі 150 тисяч гривень.

Щоб зменшити ризик порушення авторських прав на інтелектуальну власність, варто провести патентування своїх інтелектуальних напрацювань, у разі правого захисту корисної моделі – отримати патент на корисну модель.

Слідство за справою копіювання оригіналу примірника триває. Але вже встановлено псевдоавторів та видавництво, де було надруковано фальшивий «Науково-практичний коментар Конституції України».

Джерело: patentresult.com.ua

Ви бачите тільки частину тексту. Для доступу до повної версії необхідно придбати доступ, або авторизуватись якщо доступ уже придбано.
Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 1 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?