Курсова робота «Конфлікт Гамлета з дійсністю (за трагедією В.Шекспіра)», 2003 рік

З предмету Література · додано 17.06.2011 09:36 · від ИРЕН · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ c.3-4 Розділ І Вільям Шекспір – тонкий знавець людської душі. В.Шекспір – засновник техніки сучасної європейської драматургії с.5-7 Конфлікт як основа творів Шекспіра с.8-10 Сучасність та життєве призначення людини в трагедії „Гамлет" с.11-12 Розділ іі Конфлікт Гамлета з дійсністю. 2.1. Гамлет – герой інтелекту і совісті с.13-24 2.2. Скептицизм Гамлета по відношенню до дійсності с.25-26 2.3. Внутрішні протиріччя – основа конфлікту з дійсністю с.27-36 2.4. Компаративний аналіз образу Гамлета з героями творів зарубіжної класики с.37-38 Висновки с.39-40 Список використаних джерел Додатки

Висновок

Трагедія „Гамлет” не теоретична праця, це – „дзеркало”, „літопис століття”, і хоча б в окремих, якщо не в прямих відображеннях ми знайдемо в ньому відбиток часу, коли не лише окремі особистості – цілі народи опинились би позаду. Суспільство стало багатшим, але і убогості стало більше.

Парадокс на парадоксі, і це не гра розуму, а протиріччя самого ходу речей. Яким способом діяли страждання народні на розум і серце чесних людей, що іноді самі зазнали горя, іноді настільки чуйних і гуманних, що їх хвилювало лише чуже горе? Де знаходились тоді невидимі резервуари, в яких накопичувались сльози і прокльони тих, серед яких зайняті непосильною працею вважалися щасливими, а нормою – бездомні бродяги?

Вже в чому не можна сумніватись, так це в тому, що частина цих сліз і проклять наповнила трагедію В. Шекспіра „Гамлет”.

З цієї трагедії доноситься до нас гіркий розпач у подіях, наче історія виношує „рай земний”, пристрасне обурення тим, що найбільша цінність, яку являє собою людське життя, зіткнулася з правопорядком, заснованим на нелюдському законі багатства і влади.

Суспільне усвідомлення кожної епохи рано чи пізно переходить від вдоволення своїми ідеями, принципами до самокритики – перевірки досвідом і наполегливо думкою.

Трагедія „Гамлет” – одне з породжень самокритики Відродження, під кутом зору не буржуазної тверезості, а з висот гуманізму.

Величезне коло філософських і етичних запитань переплітається у трагедії з питаннями суспільними, політичними, що характеризують неповторну межу ХVІ і ХVІІ століть.

Зіткнення дійсності з особистістю – важливе питання, яке піднімає Шекспір у своїй драмі.

Моральний тріумф у цьому єдиноборстві належить Гамлету. Повністю виключивши себе із системи феодальної ієрархії Гамлет відчуває, що стоїть один проти цілого світу. Слабкість не вроджена якість принца Датського – її викликає дисгармонія, „розпад” дійсності.

Смерть Гамлета виявилася його апофеозом: Фортінбрас наказує хоронити його як воїна. Якщо принц переміг не до кінця і сам поляг у важкій боротьбі, він заслуговує на те, щоб люди зберегли про нього пам’ять. І це єдине, про що він сам турбується перед смертю, просячи Гораціо повідати людям про його життя і боротьбу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?