Право на інтелектуальну власність

1 грн Вартість завантаження
Визначення досліджене авторами:

Оксана Костюк дане питання висвітлює так:

З фактами порушення прав на інтелектуальну власність українські виробники зустрічаються дуже часто. В більшості випадків це спори навколо торгівельних марок в харчовій промисловості. І перший фактор, що сприяє збільшенню випадків порушення прав законних власників – це діри в законодавстві.

В Україні останні зміни в законі про авторське право були внесені в 2003 році. Стосовно торгових марок незначні поправки було внесено в 2008 році. Але найбільша проблема, за думкою експертів, полягає у виконанні цих законів. Разом з цим радник юридичної компанії «AstapovLawyers» Олег Бекетов говорить, що корінно в цій сфері нічого змінювати не треба. Він додав, що українське законодавство у сфері інтелектуальної власності відносно нове. Але, якщо в самому законодавстві проблем майже немає, то вони є в способах його застосування. Тому треба вдосконалити сам механізм проведення реєстрації торговельних марок в Україні.

Існує багато випадків, коли через недобросовісну конкуренцію власники торгових марок не можуть вирішити, яка з торгових марок порушує права іншої. Олег Бекетов вважає, що оновлення потрібні, але докорінно змінювати нічого не потрібно, тобто головна проблема у встановленні більш ефективного юридичного механізму захисту прав власників на ТМ.

Вирішити проблему зможе посилення вимог щодо реєстрації торговельної марки. Правила для реєстрації торговельної марки повинні бути більш суворі, тому треба проводити більш детальну перевірку компанії, яка хоче зареєструвати нову ТМ. Експерт вважає, що передусім треба засвідчитись, чи може дане підприємство забезпечити виробництво продукції під цією торговою маркою тощо.

Як кажуть юристи, рублем в більшості випадків порушника не карають, а тільки припиняють виробництво, і то лише після встановлення факту порушення.

Геннадій Кулжинський, керуючий партнер маркетингового агентства «Сайдо» відзначає, що, якщо говорити про алкоголь, то лазівки для правопорушення звичайно існують. Наприклад, повторення форми продукту або пляшки, яка не продається на українському ринку. За словами маркетолога це однозначно підробка, але з виробниками такої продукції ніхто не буде судитися, якщо продажі йдуть в зовсім іншому сегменті і на внутрішньому ринку. Але при спробі компанії вийти на міжнародний ринок, шансів на легалізацію і реалізацію такої продукції просто немає. Кулжинський зазначив, що повтрюючи чужу індивідуальність, виробник підставляє і обмежує сам себе.

Джерело: http://patentresult.com.ua/

Ви бачите тільки частину тексту. Для доступу до повної версії необхідно придбати доступ, або авторизуватись якщо доступ уже придбано.
Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 1 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?