Курсова робота «Зовнішній борг та шляхи його оптимізації», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 05.06.2011 07:24 · від Даша · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Зовнішній борг – теоретичні аспекти 6 1.1. Зовнішній борг: сутність, класифікація, значення 6 1.2. Показники зовнішнього боргу 9 1.3. Механізм та система методів управління зовнішнім боргом 14 Розділ 2. Аналіз стану зовнішньої заборгованості україни 26 2.1. Етапи формування зовнішнього боргу України 26 2.2. Зовнішній борг України та його структура 30 2.3. Міжнародні фінансові установи як кредитори української економіки 38 Розділ 3. Шляхи оптимізації зовнішнього боргу 44 3.1. Зарубіжний досвід регулювання зовнішнього боргу 44 3.2. Шляхи оптимізації боргового навантаження на Україну 49 Висновки 59 Список використаних джерел 63 Додатки 66

Висновок

Зовнішній борг є багатогранним явищем, яке може мати як негативні, так і позитивні прояви. Головним позитивним проявом зовнішніх запозичень є можливість їхнього використання державами для вирішення проблеми макроекономічної стабілізації у кризові періоди. Зовнішні запозичення також можуть обертатись для національної економіки негативною стороною, якщо їхнє використання зводиться до фінансування бюджетного дефіциту, покриття дефіциту платіжного балансу, поточного споживання. У цьому випадку це може мати своїм наслідком обтяжливий відплив ресурсів у наступні періоди, коли борг повинен обслуговуватися. Не інвестиційне споживання призводить до поглиблення економічної нерівноваги, розбалансування економіки: виплата відсотків по боргу у надмірному обсязі зменшує суспільні ресурси, призначені для покриття виробничого попиту, і призводить до подальшого скорочення виробництва. Тобто актуальною залишається проблема ефективного використання залучених кредитних ресурсів. Більшість іноземних кредитних надходжень в Україну не мали і не мають інвестиційної направленості, а відтак не впливають на ефективність використання ресурсів

Сьогодні уряд і громадськість Української держави тверезо усвідомлюють гостроту проблеми зовнішньої заборгованості України, саме тому невідкладним завданням для України є зменшення боргового навантаження та вдосконалення системи управління зовнішнім боргом. Необхідно вжити заходів щодо поліпшення прогнозування боргової політики та її координації з бюджетною, податковою та грошово-кредитною політикою, враховуючи при цьому багатий світовий досвід урегулювання зовнішньої заборгованості.

На наш погляд, доцільно рефінансувати частину зовнішнього державного боргу за рахунок внутрішніх запозичень. При цьому, з огляду на невисокі ризики пролонгації боргу, властиві позикам МФО, та високий ступінь нестабільності міжнародного ринку капіталів, у сфері зовнішнього позичкового фінансування пріоритет слід надавати кредитам МФО.

Варто зазначити, що здійснення ефективного управління зовнішнім боргом передбачає розробку концепції такої боргової стратегії, в якій борг розглядатиметься не з позиції боргового тягаря на економіку України, а як інструмент економічного зростання в державі. Слід наголосити на тому, що зовнішні запозичення необхідні для забезпечення платоспроможності держави та досягнення економічного зростання.

Лише комплексне вирішення окреслених проблем із врахуванням запропонованих заходів та застосуванням ефективного механізму управління державним боргом сприятиме оптимізації структури зовнішнього боргу, розбудові державних фінансів, макрофінансовій стабільності в Україні і створить необхідні умови для забезпечення боргової безпеки держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?