Курсова робота «Ідейно-художні тенденції творчості Афри Бен на прикладі роману «Оруноко аба Історія царственного раба»», 2010 рік

З предмету Література · додано 04.06.2011 11:33 · від Альона · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Роль і місце афри бен в літературному процесі хvii століття 6 1.1. Особливості розвитку літературного процесу в Англії в XVII столітті 6 1.2. Значення творчості Афри Бен для англійської літератури 12 1.3. Особливості та генезис основних ідей та проблем роману «Оруноко або Історія Царственного раба» 17 Розділ 2. Ідейно-художні особливості роману «оруноко або історія царственного раба» афри бен 22 2.1. Барочні і класицистичні тенденції в романі «Оруноко» 22 2.2. Образ представника «чужої» культури в романі 25 2.3. Ідейно-художня специфіка образу оповідача в «Оруноко» 30 2.4. Особливості природи трагічного і специфіка конфлікту в романі 33 Висновки 38 Список використаних джерел 40

Висновок

Отже, в ході дослідження ми дійшли таких висновків:

«Оруноко» - роман, що виріс на основі творчого досвіду Афры Бен як прозаїка, драматурга, перекладача, він убрав у себе різноманітні тенденції любовних, пригодницьких romances як англійських так і зарубіжних, прийоми літератури «подорожей», трансформувавши ідейно-художній принцип novel з його установкою на критичне осмислення сучасності й біографічний сюжет. У творчій лабораторії письменниці, чуйної до багатьох явищ дійсності, зворушлива й хвилююча історія, яка склала б сюжет галантного romance, перетворилася в оповідання, яке викриває колоніальне рабство, європейську цивілізацію, в novel, де прославляються «природній стан» і «шляхетний негр». Ці риси й роблять роман письменниці XVII ст. віддаленим попередником антиколоністичних творів більш пізніших епох.

Роман «Оруноко» народжувався на зорі англійського колоніалізму, у ньому об'єктивно намічається антиколоніальна тема, але без глибокого соціального аналізу й узагальнень, які англійський антиколоністичний роман отримає значно пізніше. Зображуючи трагічну долю незвичайного героя, Афра Бен насамперед обурюється невідповідністю соціальних порядків колоній гуманістичним нормам моралі; її критика плантаторів — це критика нерозумних, жорстоких методів їх діяльності, включена в більш широкий соціально-етичний план оповідання — зіставлення «природнього стану» і цивілізації.

Два взаємозалежні герої «Оруноко» — чорношкірий принц-раб і освічена, гуманна «біла» романістка, що розповідає про нього,- пов’язані з основним проблемним вузлом твору, визначають динаміку структури оповідання цього значного англійського роману XVII ст.

Барочна поетика з її культом незвичайного героя проступає у виборі й змалюванні А. Бен ідеального Оруноко - «царственого раба», визначає специфіку вирішення соціально-етичних проблем роману через ситуацію «виняткового», виражену в барочно-експресивній стилістиці. Але естетична позиція Афри Бен, її орієнтація на дійсність і вірогідність проявляються в образі оповідача, у насиченості «історії» про негра-раба реальними відомостями й фактами разюче співпадаючими з їхнім викладом у спеціалістів з історії колоній, а також внутрішньої соціальності роману, що дозволяє говорити про значні елементи реалізму зближуючих «Оруноко» з тенденціями романів англійських просвітителів XVIII ст. Суспільна значимість проблематики й колізії твору, оригінальна комбінація традицій і новацій, трансформація поетики romance, її нова ідейна функціональність, новаторство центральних образів ставлять «Оруноко» у ряд романів-предтеч просвітницьких творів, роблять його не тільки кращим твором Афри Бен, що своєрідно вібрав в себе творчі пошуки «історії» письменниці, але й значним зразком прози XVII ст.

У трактуванні історії чорношкірого принца-раба Афра Бен опиралася на фундамент активного гуманізму, долала «евроцентризм» у висвітленні проблем цивілізації й «природнього стану». Це войовничий гуманізм, збагачений соціальність нового типу, стане важливою ознакою жанру, породить його гостру проблемність, драматичну й часом трагічну насиченість колізіями. Афра Бен знайшла, об’єднуючи традиційну техніку й новації, і особливе, функціонально важливе для цієї жанрової різновидності співвідношення героя-тубільця й автора-оповідача, який стоїть поза прямими класовими інтересами колонізаторів, прихильника гуманістичних поглядів, преналежних до тієї передової частини суспільства, яка співчуває боротьбі проти колоніального гноблення, однак не зважується на участь у ній. Ідейним цетром роману Афра Бен робить образ не просто позитивного героя, а людину іншої раси.

«Оруноко або Історія Царственого раба» Афри Бен – роман, який має право зайняти належне йому місце в історії англійської прогресивної літератури як один з творів, присвячених боротьбі за право особистості в умовах колоніального рабства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?