Дипломна робота «Традиції європейського плутовського роману в російській літературі ХIХ сторіччя», 2009 рік

З предмету Література · додано 02.06.2011 16:39 · від Моська · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ i.історія вивчення проблеми 6 Висновки до I розділу 8 Розділ ii.ідейно-художня своєрідність плутовського роману 2.1. Європейська історія жанру та його основні ознаки 9 2.2. Плутовський роман в Росії ХІХ ст. (Ф.Булгарін) 22 Висновки до II розділу 24 Розділ iii. Традиції пікарески в «мертвих душах» м.в.гоголя 3.1. Сюжетно-композиційна своєрідність поеми 26 3.2. Соціальна проблематика твору 31 3.3. Чічіков – герой-плут 49 Висновки до III розділу 64 Загальні висновки 66 Список використаної літератури 68

Висновок

Отже, шахрайський роман має певну схему, що злегка варіюється в різних авторів. Це автобіографія «шахрая», що дитиною біг з рідного дому або був викинутий на вулицю внаслідок повної вбогості батьків виявився змушеним сам піклуватися про свою їжу, перемінив безліч хазяїв, перепробував масу професій. Нарешті, він зробився дорослою людиною, побував у самих неймовірних становищах, вивчив всі виверти й хитрощі, пройшовши до кінця «школу життя», і тепер, навчений досвідом, пише свої спогади. Така форма дає авторові можливість створити широку галерею суспільних типів, показати осіб різноманітних професій і станів, з якими героєві доводиться зіштовхуватися,-і купців, городян, сановників, суддів, священиків і ченців, солдатів, акторів, трактирників, лікарів, лакеїв, і т.і.; причому показ цей носить переважно сатиричний характер. До цих двох елементів - біографії героя окресленню суспільного середовища - приєднується звичайно третій, не обов'язковий, але присутній у тому або іншому ступені в більшості цих романів - морально-філософські міркування героя із приводу його власної долі й того, що йому доводиться спостерігати.

Ці міркування, так само як і кінцевий висновок самих авторів романів, украй песимістичні. У шахрайських романах оголюються всі виразки тодішнього панского суспільства й з ясністю розкривається порочність суспільної системи, що приводить до торжества лицемірства, плутні й користі. У них з'являється картина страшної вбогості й руйнування, у які ввергнута основна маса селища, і те хворий стан суспільства, у яке його привела великодержавна політика іспанського абсолютизму. Читача й автора не радують відносні вдачі героя, тому що вони супроводжуються моральним його розбещенням, якщо тільки він уже не розбещений до моменту першого свого явища в романі. По силі реалізму й своєму пізнавальному значенню шахрайські романи являють собою одне з вищих досягнень іспанської літератури «золотого століття».

Історико-літературне значення шахрайського роману полягає в тому, що він відкрив дорогу реальному роману; викладаючи пригоди своїх героїв, зображуючи суспільні прошарки, що попутно різноманітили, і риси вдач, він привчав до відтворення літературо неприкрашеної дійсності. Згодом шахрайський елемент відступив на другий план, потім вийшов з моди, зображення злодійських кубел, ігорних будинків і т.п. перестало цікавити публіку, - але традиції реалізму, протиставлені шахрайським романом всьому манірному й штучному, продовжували жити в області оповідальної творчості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?