Курсова робота «Управління матеріально-технічними ресурсами на підприємстві ТОВ "Завод Євроформат"», 2010 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 26.05.2011 12:19 · від анастасія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Матеріально-технічне забезпечення виробництва в системі управління матеріальними ресурсами 5 1.1. Поняття матеріальних ресурсів та управління ними 5 1.2. Форми і системи матеріально-технічного забезпечення 8 1.3. Обчислення потреби в матеріалах 10 1.4. Управління запасами підприємства 12 Розділ 2. Характеристика підприємства тов "євроформат" 17 2.1. Історія виникнення підприємства та коротка характеристика бізнесу 17 2.2. Характеристика і аналіз процесу виробництва 19 2.3. Організація і планування матеріально-технічного постачання 22 2.4. Аналіз використання матеріальних ресурсів 24 Розділ 3. Пропозиції щодо покращення управління мате-ріальними ресурсами на підприємстві тов "євроформат" 27 3.1. Стимули ефективного використання матеріальних ресурсів 27 3.2. Основні напрями підвищення ефективності управління матеріальними ресурсами підприємства 33 Висновки 37 Список використаних джерел 39

Висновок

Постійне збільшення використовуваних у виробництві знарядь праці, розширення обсягів виробництва, запровадження в дію нових основних фондів і капітальне будівництво вимагають все більшої і більшої кількості матеріальних ресурсів.

Матеріальні ресурси являють собою ресурси в натурально-речовинній формі, які використовуються у виробничій діяльності підприємства.

Раціональне та економне витрачання окремих елементів оборотних фондів підприємств має неабияке економічне значення. Це зумовлюється постійним збільшенням абсолютного споживання сировини, матеріалів, енергії для виробництва продукції в різних галузях народного господарства, переважаючою часткою матеріальних витрат у загальній її вартості. Економія матеріальних ресурсів, що характеризується зниженням абсолютної та питомої витрати окремих видів ресурсів, дає змогу з такої самої кількості сировини й матеріалів виготовляти більше продукції без додаткових затрат суспільної праці, підвищувати ефективність виробництва в цілому на кожному підприємстві.

Управління запасами – це забезпечення і підтримування оптимальної кількості і типів фізичних ресурсів, необхідних для реалізації стратегічного плану організації.

Важливість управління запасами пояснюється, насамперед, тим, що виробництво – це потік матеріальних ресурсів через процес, який змінює форму цих матеріалів, перетворюючи їх у готову продукцію.

Ефективне використання матеріальних ресурсів – якісна характеристика їх використання на раціональному рівні, який можна було б визначити суспільно необхідним, а саму раціоналізацію використання ресурсів як процес безперервного удосконалення їх споживання, пов’язаний із розвитком виробництва. З раціональним використанням пов’язана ще одна ціль – економія матеріальних ресурсів, що означає підвищення рівня їх корисного використання, який проявляється у зниженні питомих витрат матеріальних та паливно-енергетичних ресурсів на одиницю споживчих властивостей вироблюваної продукції при підвищенні або збереженні якості та технічного рівня продукції.

Отже, управління матеріальними ресурсами є цілеспрямованою діяльністю із синхронізації матеріальних потоків суспільного продукту по асортименту, якості, кількості, термінам і місцю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?