Курсова робота «Основні напрями підвищення прибутковості підприємства в ринкових умовах господарювання», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 18.05.2011 09:53 · від Ольга · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретико-методичні аспекти формування стратегії підвищення прибутковості діяльності підприємства 6 1.1. Прибутковість підприємства як економічна категорія 6 1.2. Методичні принципи формування стратегії підвищення прибутковості діяльності підприємства 11 1.3. Система показників для кількісної та якісної оцінки прибутковості діяльності підприємства 13 Розділ 2. Фінансово-економічний аналіз господарської діяльності ЗАТ «Креатив» 15 2.1. Загальна характеристика підприємства 15 2.2. Оцінка основних показників фінансового стану ЗАТ «Креатив» 18 2.3. Аналіз фінансових результатів та оцінка рентабельності ЗАТ «Креатив» 27 Розділ 3. Розробка та обґрунтування проекту підвищення прибутковості ЗАТ «Креатив» 31 3.1. Концепція економічних перспектив розвитку ЗАТ «Креатив» 31 3.2. Комплексне обґрунтування основних елементів проекту 35 Висновки 39 Список літератури 41 Додатки 43

Висновок

На основі проведених досліджень можна зробити наступні висновки:

Прибуток - найважливіший показник діяльності підприємства, що характеризує ефективність його функціонування. Джерелами формування прибутку підприємства можуть бути прибуток від реалізації продукції, робіт і послуг, прибуток від іншої реалізації і позареалізаційні фінансові результати.

Ріст і розвиток підприємства (фірми) тісно пов'язані з виробленням і реалізацією стратегії і тактики керування процесом формування, збільшення і розподілу прибутку. Зростанню прибутку підприємства сприяє маніпулювання трьома перемінними, що визначають його рентабельність: 1) збільшення обсягів виручки; 2) зменшенням маси витрат; 3) збільшенням норми прибутку шляхом підвищення цін.

Основні техніко-економічні показники діяльності ЗАТ «Креатив» свідчать про збільшення обсягів виробництва, збільшення доходів від реалізації, продуктивності праці, але про водночас зниження усіх показників рентабельності, що можливо пов’язано з кризовим економічним станом в Україні у 2008 році.

Стратегія управління прибутком на підприємстві – ближче до наступальної і спрямована на збільшення обсягів виробництва, вона досить дієва та ефективна на даному етапі але вона потребує удосконалення у довгостроковій перспективі через вплив таких факторів, як збільшення конкуренції, насичення ринку подібною продукцією, обмеженість виробничих потужностей підприємства, необхідність покращення якості продукції тощо.

Аналіз резервів збільшення прибутку ЗАТ «Креатив» показує, що традиційні напрямки, такі як збільшення обсягів виробництва продукції (без зміни асортименту), підвищення цін на товари (без змін у якості), зменшення витрат на сировину та матеріали, скорочення кількості працюючих обмежені та не принесуть бажаного результату, їх достатньо підтримувати на досягнутому рівні.

Для забезпечення збільшення прибутку підприємства у довгостроковій перспективі ЗАТ «Креатив» необхідно звернутися до інноваційних методів, що включають: розширення виробництва за рахунок освоєння нових видів продукції, використання нових технологій у видобутку і очищенні олії, покращення якості продукції, освоєння нових ринків, відкриття власних представництв у регіонах, впровадження нових методів продажів, надання додаткових послуг, використання організаційно-управлінських нововведень.

Усі ці шляхи та напрямки досягнення цілей підприємства дозволять реалізувати стратегію збільшення прибутків, забезпечити високий рівень рентабельності та конкурентоспроможності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?