Курсова робота «Міжнародна торгівля ліцензіями і"ноу-хау" на сучас-ному етапі.», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 13.05.2011 14:08 · від Марина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Особливості організації міжнародної торгівлі ліцензіями 5 1.1. Основні поняття ліцензій і ноу-хау 5 1.2. Основні види ліцензій 6 1.3. Об'єкти ліцензій та їх характерні риси 8 РОЗДІЛ 2. Підходи до організації розрахунків за ліцензіями і ноу-хау 15 2.1. Оцінка ефективності міжнародної торгівлі ліцензіями і ноу-хау 15 2.2. Формування вартості ліцензії 17 2.3. Ліцензійні платежі. Вибір ліцензійних платежів 20 РОЗДІЛ 3. Сучасний стан та аспекти регулювання міжнародного ринку ліцензій і ноу-хау 24 3.1. Регулювання міжнародної торгівлі ліцензіями і ноу-хау 24 3.2. Сучасний стан світового ринку ліцензій та ноу-хау 26 3.3. Проблеми та перспективи розвитку ринку ліцензій та ноу-хау в Україні 30 Висновки 36 Анотація 37 Список використаних джерел 38

Висновок

Торгівля ліцензіями і ноу-хау відіграє все зростаючу роль в міжнародній торгівлі.

Однією з причин швидкого розвитку ліцензійної торгівлі є істотне підвищення її прибутковості. Розширилася практика продажу ліцензій на побічні технологічні процеси і на окремі винаходи при збереженні монополії на технологію виготовлення готового продукту. У результаті бурхливого зростання міжнародної торгівлі ліцензіями і патентами і неліцензійними "ноу-хау" сформувався специфічний ринок зі своїми особливостями і закономірностями. Міжнародна торгівля ліцензіями і "ноу-хау" стала важливою складовою частиною сучасної світової торгівлі, фактором прискорення міжнародного товарообігу. Експорт ліцензій і "ноу-хау" стимулює розширення традиційних товарних потоків. Ліцензування технології впливає на розвиток торгівлі об'єктами капітального будівництва та інжинірингових послуг.

Ліцензійна торгівля відіграє все зростаючу роль з іноземними інвестиціями та експортом наукомісткої продукції.

Лідером на ринку ліцензій були і є США. Україна має значний потенціал, але не реалізовує його за деяких причин. Усунення цих причин може стати великим кроком на шляху піднесення економіки України на світовий рівень.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?