Курсова робота «Інтеграція українського ринку боргових цінних паперів у світовий фінансовий простір», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 11.05.2011 22:08 · від Мирослава · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1.Теоретичні аспекти ринку боргових цінних паперів України 1.1. Ринок цінних паперів в Україні 5 1.2. Боргові цінні папери, їх види та характеристика 7 1.3. Світове фінансове середовище 12 2.Особливості позиціювання боргових цінних паперів у світовому фінансовому просторі 18 3.Перспективи та проблеми інтеграції боргових цінних паперів у світовий фінансовий простір 26 Висновок 36 Список використаної літератури 39 Додатки 41

Висновок

Підбиваючи підсумки, необхідно зазначити, що єврооблігації без сумніву є загальновизнаним у фінансовому світі способом залучення інвестицій, що має великі перспективи для впровадження цього фінансового інструменту в практику діяльності українських компаній та органів місцевого самоврядування. Єврооблігації дозволяють інвесторам заробляти на відносно високих ставках дохідності, які пропонуються українськими емітентами, та дозволяють їм стати учасниками ринку, який часто закритий для прямих фінансових інвестицій через високі законодавчі та регуляторні бар’єри. Але враховуючи недосконалість вітчизняного законодавства, випуск єврооблігацій українськими емітентами, як засобу залучення фінансових ресурсів, на сьогодні має ще достатньо перешкод та обмежень. Саме тому постає питання вдосконалення українського законодавства в цьому напрямі. Ті ж емісії євробондів, які вже мали місце серед вітчизняних емітентів, є серйозним кроком до поглиблення інтеграції у світову фінансову систему.Головна мета фондового ринку України в майбутньому - це створення цілісного, високоліквідного, ефективного і справедливого ринку цінних паперів, який буде регульований державою і інтегрований в світові фондові ринки.

На підставі проведено аналізу можна зробити наступні висновки. Сучасні умови світового фондового ринку характеризуються стрімким зростанням ринку боргових цінних паперів, насамперед облігацій. Великою мірою інвестиційна привабливість світового ринку облігацій була зумовлена змінами, які відбуваються на цьому сегменті ринку. Зокрема спостерігається зміна структури світового ринку облігацій, яка засвідчує зростання ролі ринку корпоративних облігацій з-поміж інших видів облігацій. Облігації стають основним інструментом інвестиційної політики корпорацій. Ці процеси на світовому фондовому ринку мають перманентний характер, що випливає зі структури ринку корпоративних облігацій. Збільшення обсягів емісій корпоративних облігацій створює сприятливі умови для розвитку економіки країни і стимулює інвестиційне середовище у сферах бізнесу.

Сучасний досвід ряду розвинених країн свідчить про те, що внаслідок розвитку комп’ютерних технологій і засобів зв’язку контакти поміж національними ринками цінних паперів стали більш інтенсивними, інтернаціоналізація ринків цінних паперів одночасно сприяє посиленню конкуренції між ними. Остання виявилась однією з причин, які спонукали до посилення тенденції централізації інституційно-правового регулювання в обох секторах ринку цінних паперів

Акумуляція наявних в обігу грошових знаків не лише сприяє поліпшенню бюджету і усього фінансового стану України, а й одночасно створює можливості виходу цінних паперів українських підприємств на світовий фондовий ринок - залучення в економіку України іноземних інвестицій. Ефективності такій системі додає високий ступінь надійності і безпеки централізованого ринку цінних паперів та електронний обіг цінних паперів.

Організація українського ринку цінних паперів за централізованою моделлю дозволить Україні без додаткових зусиль щодо об’єднання первинного та вторинного ринків, упорядкування позабіржової торгівлі в різних формах увійти в європейську та світову системи ринків цінних паперів. Використання програмного забезпечення за європейськими зразками дозволяє органічно і швидко адаптувати український ринок до європейських систем, створити ідентичні західним умови для іноземних інвесторів, полегшити вітчизняним підприємцям вихід у світовий фінансовий простір.

Українська фондова біржа багато що робить для закладення основ інтеграції національного ринку цінних паперів в Європейські та світові ринки. Досить пригадати співпрацю з Організацією французьких бірж і Національним депозитарієм Франції, яка дала можливість в короткі терміни створити при УФБ Центральний депозитарій і ввести в дію систему електронного обігу цінних паперів. Плідною є спільна робота з Організацією сприяння розвитку фондових і фінансових ринків Східної і Центральної Європи (Німеччина), Об'єднанням німецьких фондових бірж (німецька фірма АГ) і Франкфуртською фондовою біржею. Ділові відносини встановилися між УФБ і керівництвом Федерації Європейських фондових бірж, Нью-Йоркської, Чикагської, Торонтської, Афінської, Будапештської, Пражської, Варшавської, Братіславської, Литовської, Російськими фондовими біржами, встановлені контакти з Токийською і Корейською біржами. Ця співпраця сьогодні більше носить характер інформаційного обміну, що, звичайно, важливо, адже це, насамперед, обмін досвідом. Але найважливішим є і те, що створена основа для багатоаспектної спільної роботи і ділової інтеграції. І цей обмін досвідом, мабуть, можна виділити як головне, на що варто спиратися (враховуючи особливості нашої економіки) при подальшому розвитку ринку цінних паперів в Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?