Реферат «Зарубіжна споживча кооперація в 20 столітті», 2010 рік

З предмету Історія · додано 10.05.2011 20:43 · від Марина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Кооперація економічно розвинутих країн в міжвоєнні десятиріччя ХХ сторіччя 2. Розвиток зарубіжної споживчої кооперації в ХХ сторіччі 2.1. Споживчий кооперативний рух у Данії 2.2. Споживчий кооперативний рух у Норвегії 2.3. Споживчий кооперативний рух у Швеції 2.4. Споживчий кооперативний рух у Швейцарії, Австралії та Бельгії 2.5. Споживчий кооперативний рух в Італії та Фінляндії 2.6. Споживчий кооперативний рух у Франції, Німеччині та Японі Висновок Використана література

Висновок

Кооперативний рух у світі в період між двома світовими війнами склав окремий етап розвитку кооперації. Для нього було характерним проведення протекціоністської політики урядів розвинутих країн щодо кооперації, утворення національних кооперативних об'єднань, розвиток нових видів кооперації, уніфікація нормативних документів кооперативного розвитку. Чималий вплив на розвиток кооперації справила світова економічна криза. Тоді ж було створено низку міжнародних кооперативних об'єднань. Одночасно виникла кооперація в залежних і колоніальних країнах.

Початок 20-х років характеризувався наростанням протиріч у власному середовищі кооператорів, зокрема соціальним конфліктом між кооперативами та їх службовцями, що викликало низку страйків на кооперативних підприємствах.

У 30-і роки, під ударами наростаючої конкуренції торговельних монополій, у кооперативах відбувалася подальша концентрація капіталів гуртових товариств, які, зрештою, переростали в крупні капіталістичні концерни.

Після другої світової війни розпочався розпад колоніальної системи, що загальмувало поширення монополістичного капіталу через політичну нестабільність у країнах, які стали на шлях незалежності. Отже, крупний капітал почав проникати в ті галузі, в яких перед війною розвивалося дрібне й середнє немонополізо-ване виробництво та різні види кооперації.

Помітно розвинувся кооперативний рух у Данії. Тільки в 1970 р. до кооперативів вступили 24 722 особи.У Данії 1/3 населення були членами споживчої кооперації, з них: у сільській місцевості — 56%, у провінційних містах — 20, у Копенгагені — 24%. На частку сільських споживчих товариств припадало 69%, на кооперативи в провінційних містах — 13, на споживчі кооперативи столиці — 18% загального товарообігу споживчої кооперації. В 1990 р. функціонувало 683 споживчих кооперативи, які об'єднували 1 173 774 члени.

Споживча кооперація Норвегії має розгалужену мережу гуртової торгівлі — 11 гуртових баз.

Широкого розмаху набрала споживча кооперація в Швеції. Із загальної кількості сімей у країні 61% становлять члени споживчої кооперації.

У Швейцарії діє понад 148 споживчих кооперативів.Споживча кооперація Австралії розвинута слабо. В її системідіє приблизно 450 споживчих товариств, яким належить 750 крамниць, декілька кооперативних гуртових баз.

На перший погляд, споживча кооперація Бельгії налагоджена не досить добре, в країні налічується 20 споживчих кооперативів, але їм належить 1 275 крамниць з товарообігом понад 4 млрд. бельгійських франків.

Споживча кооперація Італії має розгалужену мережу по всій країні: 2 793 крамниці, в тому 490 супермаркетів.

Споживча кооперація Фінляндії налічує 327 кооперативів. Серед спілок важливе місце займає Центральна спілка споживчих товариств «КК», що охоплює 63 кооперативи.

Споживча кооперація Франції об'єднана в спілку Національна федерація споживчих кооперативів (НФСК). Кооперативи, що входять до НФСК, мають 7 000 торговельних підприємств загальною торговельною площею 800 тис. кв. м. З них: 3 000 крамниць самообслуги, 23 супермаркети, 23 гіпермаркети, 120 спеціалізованих крамниць, 70 складів тощо.

В 1990 р. в Німеччині діяло 1358 споживчих товариств, які об'єднували 1 023 членів.

Споживча кооперація Японії об'єднана в Спілку споживчих товариств, що утворена в 1948 р. До цієї спілки належить понад 1200 споживчих, постачальних, страхових, житлових кооперативів і кооперативів обслуговування, у яких перебувають понад 6 млн. членів.

Коментар модератора

17 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?