Дипломна робота «Податок на додану вартість – економічне значення та правове регулювання», 2010 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 08.05.2011 14:41 · від Аня · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні засади функціонування пдв в умовах ринкової економіки 1.1. Основні аспекти впровадження ПДВ в Україні 1.2. Економічний зміст податку на додану вартість 2. Порядок обчислення, сплати пдв та врахування податкових пільг 2.1. Порядок обчислення податкових зобов’язань 2.2. Порядок визначення податкового кредиту 2.3. Вплив пільг на соціально-економічні процеси в країні 3. Значення пдв в сучасних умовах функціонування економіки україни 3.1. Ефективність використання податку на додану вартість 3.2. Оцінка впливу ПДВ на трансформацію соціально-економічної 3.3. Актуальні проблеми використання ПДВ в Україні 3.4. Доцільність застосування податку на додану вартість в Україні Висновки Список літератури

Висновок

Із введенням Закону "Про ПДВ" платник податку отримав право на кредитування ПДВ. Крім того, за несвоєчасне відшкодування з бюджету надмірно сплачених сум податку може нараховувати пеню державі.

Для спрощення процедури сплати ПДВ встановлені два види декларацій по податку на додану вартість (звичайна і скорочена). Ці два види декларацій встановлені тому, що існують різні методи справляння податку, з залежності від обсягів оподатковуваних операцій.

Вершиною піраміди системи справляння ПДВ є контрольна діяльність податкової служби за повнотою та своєчасністю сплати цього податку. Існують два етапи перевірок декларацій по податку на додану вартість і попередня (камеральна) перевірка і документальна перевірка.

Отже, в Україні спостерігається тенденція до зниження фіскальної ефективності ПДВ і, як наслідок, вимог відшкодування податку в порівнянні з темпами зростання ВВП. Оптимальним шляхом його реформування слід вважати подальше удосконалення механізму ПДВ та одночасної адаптації вітчизняного законодавства з питань ПДВ до норм ЄС.

Податок повинен повністю відповідати своїй природі - у повному обсязі вилучатися на користь держави з метою виконання соціально-економічних, політичних, правових функцій. А пільги повинні бути, на нашу думку, обов'язково для підтримки розвитку слабких сфер виробництва.

На нашу думку, потрібна політична воля найвищого керівництва держави, а також, необхідно приймати рішучі заходи, щоб покласти край аферам фіктивних експортерів з відшкодування ПДВ, що підривають ефективність усієї фіскальної системи.

Відповідно до складності процесу як реформування, так і відміни відшкодування ПДВ взагалі - реакція сучасної економічної системи нашої країни буде відчутною. Тому, відповідно до закликів вчених-економістів, не можемо проводити докорінні зміни, хоч як цього й не потребує економіка нашої країни.

Дослідивши недоліки функціонування податку на додану вартість вважаємо за можливе запропонувати напрямки вдосконалення механізму справляння ПДВ:

Коментар модератора

Робота на 60 сторінок

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення