Курсова робота «Економіка країн Близького та Середнього Сходу», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 08.05.2011 13:31 · від Rain · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Еволюція економічного розвитку країн бдизького та середнього сходу 1.1. Соціально-економічна характеристика країн Близького та Середнього Сходу 1.2. Проблеми економіки регіону Висновки до розділу 1 Розділ 2. Динаміка розвитку економіки країн близького та середнього сходу 2.1. Аналіз розвитку економіки країн Близького Сходу 2.2. Аналіз розвитку економіки країн Середнього Сходу Висновки до розділу 2 Розділ 3. Зовнішньоекономічна політика країн близького та середнього сходу 3.1. Економічні зв’язки країн Близького та Середнього Сходу з розвинутими країнами 3.2. Перспективи співробітництва України з країнами Близького та Середнього Сходу Висновки до розділу 3 Висновки Список використаних джерел Додатки

Висновок

Підсумовуючи вищевикладений матеріал та проаналізувавши інформацію, наявну у науковій літературі по темі курсової роботи, прийшли до наступних висновків.

1. Близький і Середній Схід - регіон на заході Азії, до якого входять 16 держав із загальною площею в 6,8 млн км2 та населенням у 206 млн чоловік. Роль країн цього регіону в світовому господарстві визначається насамперед наявністю великих розвіданих запасів нафти (60% від світових) та природного газу (30%), їхньою часткою у видобутку цих вуглеводнів (відповідно 40% і 10%), а також значними золото-валютними запасами (понад 5% від світових). Більшість країн регіону завдяки забезпеченості природними ресурсами мають потужну експортну базу й активну зовнішню торгівлю. Експортну спрямованість має видобуток палива. Найбільші запаси нафти розташовані в Саудівській Аравії.

2. Одними з найважливіших проблем регіону вважаються внутрішні та зовнішні конфлікти, залежність від світової кон’юнктури на ринку нафти і газу: коливання, особливо падіння цін на нафту, відразу ж негативно позначаються на економіці країн, підтримка світового тероризму.

3. Ізраїль вважається однією з найбільш розвинених країн Південно-Західної Азії. Країна займає перше місце в рейтингу Всесвітнього банку «Легкість ведення бізнесу» та в рейтингу Всесвітнього економічного форуму «Світова конкурентоздатність». Ізраїль – індустріально-аграрна країна. Із сировинних ресурсів має лише хімічні солі Мертвого моря і фосфати. В економіці існує 3 сектори: приватний, державний і кооперативний. Провідні позиції займають приватний ізраїльський та іноземний капітали, частка яких у виробництві ВВП перевищує 90%.

4. Об'єднання Арабських Еміратів (ОАЕ) – велика нафтодобувна країна. Основні галузі економіки: нафтогазова і нафтохімічна, рибна, конструкційних матеріалів, дрібне кораблебудування та ін. Завдяки прискореному розвитку нафтогазової промисловості в ОАЕ забезпечено найвищий серед держав Аравійського півострова середній річний прибуток на душу корінного населення. У економіці ОАЕ зберігаються традиційні галузі господарства: оазисне землеробство, промисли, ремесла, транзитна торгівля.

5. Іран – п'ятнадцята в світі країна за об'ємом національного виробництва (за даними ЦРУ США) і найбільша серед держав Західної Азії і ОПЕК. У 2007 році Іран обігнав Туреччину за об'ємом ВВП, ставши таким чином найбільшою економікою в ісламському світі. Об'єм ВВП в 2007 році склав 852,6 млрд. дол, зростання ВВП — 5,8 %

6. Під час економічної та фінансової кризи макроекономічні показники країн Близького та Середнього Сходу значно зменшились в порівнянні з попереднім роком.

7. Аналізуючи сучасні глобалізаційні процеси в арабському світі, передусім слід враховувати велике значення Близького та Середнього Сходу як основного джерела енергоносіїв у світі, що робить цей регіон сферою життєвих інтересів провідних країн світу – США, країн Європейського Союзу, Росії та Китаю. В умовах глобалізації суперництво за сфери впливу поміж цими країнами, на наш погляд, має тенденцію до посилення. При цьому близькосхідні країни не бажають залишатись пасивними об'єктами впливу з боку згаданих великих держав. Відбувається певний процес диверсифікації зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних орієнтирів. В умовах невпинної трансформації міжнародного співтовариства від біполярності до багатополярності, низка близькосхідних країн шукає нових політичних та економічних партнерів, у тому числі серед країн СНГ, серед яких Україна посідає одне з перших місць.

8. Україна має підтримувати тенденцію щодо усунення міжцивілізаційних суперечностей на основі проведення відкритого, рівноправного і неупередженого діалогу. Основоположним принципом має бути визнання рівності всіх цивілізацій. Неприпустимо зневажливе відношення з боку представників однієї цивілізації до представників іншої. Взаємодія між цивілізаціями може успішно здійснюватися лише на шляху взаємозбагачення.

Коментар модератора

40 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?