Реферат «Суіцидальна поведінка як проявлення девіації», 2010 рік

З предмету Соціологія · додано 13.11.2011 02:44 · від Катерина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ I. Явище девіації як порушення соціальних норм. 1. Поняття девіації. Предмет та об'єкт соціальної девіації; 2. Теорії девіації особистості; 3. Причини виникнення девіантної поведінки; II. Cуїцидальна поведінка як одна із форм девіантної поведінки особистості. 1. Форми девіантної поведінки; 2. Характеристика суїцидальної поведінки як явища девіації; 3. Причини суїцидальної поведінки. Аналіз відношення деяких соціальних груп до суїциду; III. Діагностика та профілактика суїцидальної поведінки. Висновок. Список використаної літератури.

Висновок

Девіація – це вчинки, діяльність особи, соціальних груп, що є відхиленням від установлених норм суспільства. Вищою формою девіації є соціальні відхилення, тобто процеси, що набули певного поширення в суспільстві або виявляють тенденцію до цього.

Уявлення про норму і девіацію пов'язані із соціальним контекстом і не співпадають у різних суспільствах і навіть у субкультурах. Дії людей не є добрими чи поганими за своєю природною суттю; норма і девіація визначаються соціально. Кожне суспільство виробляє свої взірці соціально прийнятної поведінки.

Суїцидальна поведінка є однією із форм проявлення девіації. Це поняття більш широке ніж суїцид, воно включає в себе будь-які внутрішні та зовнішні форми психічних актів, які спрямовуються уявленнями про позбавлення себе життя.

У наші дні суїцидальну поведінку не розглядається як однозначно патологічне. У більшості випадків це поведінка психічно нормальної людини. У той же час поширена точка зору на суїцид як на крайню точку в ряду взаємоперехідних форм саморадеструктивної поведінки.

Як бачимо, відношення і схильність до суїциду у досліджених соціальних груп різне. Ризик суїциду високий як серед молоді, так йі серед людей похилого віку.

Організація системи надання суїцидологічної допомоги має вирішуватися в загальнодержавному масштабі. Нажаль, в Україні немає спеціалізованої суїцидологічної служби.

Коментар модератора

32 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?