Курсова робота «Статистичні засади банківської діяльності в Україні», 2008 рік

З предмету Банківська справа · додано 29.04.2011 16:15 · від Олена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1 Розділ 1. Характеристика статистики банківської діяльності 3 1.1. Статистика економічної ефективності банківської діяльності 3 1.2. Статистика фінансового стану комерційного банку 10 Розділ 2. Методи аналізу банківської діяльності в Україні 13 2.1. Методи аналізу статистики грошового обігу 13 2.2. Методи статистичного аналізу доходів та витрат банку 18 Розділ 3. Практичний аналіз статистики банківської діяльності 19 3.1. Аналіз пасивів і активів банків 19 3.2. Аналіз доходів та витрат банків 27 Висновки 28 Список використаних джерел 30 Додатки 31

Висновок

Ефективність функціонування будь-якого банку залежить від вміння правильно використовувати статистичну інформацію, яка його оточує. В основі статистики лежить нормування та систематизація даних, що значно пришвидшує роботу з різноманітними показниками. Вона є підґрунтям у прогнозуванні банківської діяльності в Україні.

Головний висновок, який можна зробити аналізуючи все викладене вище, тісно зачіпає питання ефективної діяльності банківської системи України. Різні показники банківської статистики намагаються дати пояснення та забезпечення максимального прибутку банку. Перш за все відповідь на дане питання знаходиться всередині самого банку, в його функціонуванні, в операціях, які він проводить в його доходах та витратах, грошовому обігу.

В ефективній діяльності банківської системи України важливу роль, займають активи і пасиви. Управління пасивами та активами можна визначити як процес запобігання несанкціонованим ризикам, ефективність та оптимізація прибутковості банку та підтримка платоспроможності банку. Управління активами, здатність швидко перетворювати їх в грошові кошти з мінімальною втратою їх вартості визначає ліквідність банку. Аналізуючи динаміку активів та пасивів за 2003 - 2007 рік чітко прослідковується перш за все стабільність темпів приросту, які коливаються в межах 30-60%. Дохідність банків України також залежить від їх прибутковості. На 01.01.2007 року вона становила 1,3%. Різниця між процентами отриманими та сплаченими ставкам, а точніше чистий спред на 01.01.2007 року становить 5,76%. З 2003 по 2007 рік середня частка капіталу в пасивах становила 0,13 млн. грн.., що є досить непоганим показником для України.

Окрім активів і пасивів в аналізі банківської діяльності важливу роль відіграють доходи та витрати банку. Проаналізувавши доходи України можна виділити, що частка прибутку в доході банку на 01.01.2007 року складає 11%. За допомогою індексів можна стверджувати, що дохідність витрат станом на 2003 рік складала 1, 07 млн. грн.., а на 2007 - 1, 11 млн. грн..і це не є високим показником.

Для забезпечення ефективної діяльності банку необхідно контролювати витрати банку, впроваджувати програми раціоналізації використання банківських ресурсів, прогнозувати динаміку прибутків і витрат банку, координувати взаємодію всіх підрозділів з метою підвищення дохідності витрат та їх чіткий, постійний, детальний облік.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?