Реферат «Доходи населення та їх соціально-політичні виміри», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 21.04.2011 18:53 · від Мария · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Доходи населення та їх складові Динаміка та структура формування доходів населення України протягом 2002-2008 років. Висновок Список використаних джерел

Висновок

Доходи є одним із ключових характеристик матеріального становища населення, і тому слід досить детально розглядати пропозиції щодо їх підвищення, адже доходи населення України не на високому рівні.

Підвищення доходів населення України стане можливим за умови розроблення та реалізації ефективного механізму, що охоплюватиме економічні, фінансові, законодавчі, нормативно-правові, організаційні, інформаційні важелі для розв’язання завдань щодо:

- трансформації структури економіки, зростання обсягів виробництва продукції за рахунок запровадження новітньої техніки, технологій, зокрема інформаційно-комунікаційних, підвищення продуктивності, якості праці

- удосконалення законодавчого, нормативно-правового підґрунтя у сфері доходів різних категорій громадян (найманих працівників, безробітних, само зайнятих, пенсіонерів, студентів та ін.)

- збільшення питомої ваги оплати праці в структурі ВВП (до 65%) та в операційних витратах

- установлення економічно обґрунтованих ставок оподаткування підприємств, установ, організацій, запровадження прогресивного оподаткування доходів громадян, а також неоподатковуваного мінімуму на рівні не менше 1,5 прожиткового мінімуму для найманих працівників

- удосконалення механізму розподілу та перерозподілу бюджету

- систематичного моніторингу динаміки, диференціації різних категорій громадян, зокрема заробітної плати найманих працівників за видами економічної діяльності, за територіями для розроблення заходів щодо їх удосконалення тощо.

З метою розв’язання проблем у сфері оплати праці в Україні потрібно розробити й запровадити нову ідеологію, концепцію реформування. Її основною частиною має бути перехід від визначення ціни паці як вартості засобів на особисте споживання до встановлення реальної ціни робочої сили як вартості засобів, необхідних для розширеного відтворення не лише самого працівника, а й і його сім‘ї. концепція має забезпечити реалізацію комплексу послідовних, взаємоузгоджених з іншими складовими реформування економіки заходів, зокрема інвестиційно-інноваційної, податкової, фінансово-кредитної, бюджетної політик, а також зміни в системі соціального страхування, соціального забезпечення, соціальної допомоги.

Коментар модератора

26 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?