Курсова робота «Економічна додана вартість (EVA) та можливості її застосування українськими підприємствами», 2010 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 20.04.2011 17:34 · від Діана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Розділ 1. Теоретико-методологічні основи економічної доданої вартості (eva) 1.1. Сутність моделі економічної доданої вартості (EVA) 1.2. Методика розрахунку економічної доданої вартості 1.3. Переваги та недоліки EVA Розділ 2. Техніко-економічна характеристика та аналіз основних фінансових показників 2.1. Організаційно-правовий статус, напрями діяльності та основні показники діяльності ВАТ «Коблево» 2.2. Аналіз фінансових результатів діяльності ВАТ «Коблево» 2.3. Комплексна оцінка фінансового стану ВАТ «Коблево» 2.4. Оцінка економічної доданої вартості (EVA) ВАТ «Коблево» Розділ 3. Шляхи підвищення показника економічної доданої вартості (eva) 3.1. Адаптація показника EVA до економіки України 3.2. Напрями та форми підвищення показника економічної доданої вартості (EVA) Висновки Список використаної літератури

Висновок

EVA стратегія – одна з найбільш популярних ініціатив в області вартісно орієнтованого менеджменту, що дозволяє кардинально переглянути цілі та цінності компанії. Компанія повинна бути справедливо оцінена як потенційними інвесторами, клієнтами, партнерами, так і власниками, тому EVA зберігає своє місце в системі ключових показників і крім інших розглянутих у цій курсовій роботі функцій постійно нагадує про роль власників компанії. EVA в системі управління дозволяє здійснювати стратегічне й оперативне планування, вимірювати та контролювати результати. Думаю, що для компанії, націленої на створення вартості акціонерам, актуальним буде не питання «застосовувати чи не застосовувати EVA в менеджменті?», а запитання «як і в якій мірі застосовувати EVA?».

EVA вважається найбільш адекватним показником для оцінки діяльності компанії (в рамках концепції, орієнтованої на вартість) при інвестуванні в інноваційну діяльність. Оскільки даний показник відображає віддачу від ризикованих проектів, а винагорода менеджерів напряму залежить від росту економічної доданої вартості, інноваційні проекти стають більш привабливими для прийняття, оскільки в подальшому забезпечують не лише збільшення прибутку компанії, але й ріст вартості акцій, так як ринок достатньо високо оцінює очікування майбутніх високих прибутків.

Переваги використання показника EVA заключається також в відносній простоті його розрахунку, і в тому, що максимізація даного показника може використовуватись як ціль діяльності компанії. Використання показника економічної доданої вартості допомагає в вирішенні однієї з основних проблем взаємовідносин акціонерів та менеджерів – агентської проблеми.

Що стосується ВАТ «Коблево», то необхідно відмітити, що воно було неспроможним створити економічну додану вартість бізнесу, оскільки прибутковість капіталу інвестора (власника), отримана підприємством за період, була менша необхідної їм бар'єрної ставки прибутковості – підприємство отримало прибутковість значно менше,ніж ту на яку сподівався інвестор (власник). І все це незважаючи на наявність у даного підприємства чистого прибутку за результатами бухгалтерської звітності.

У цілому, підбиваючи підсумок, можна окреслити роль, яку відіграє показник економічної доданої вартості в оцінці ефективності діяльності підприємства:

• EVA виступає як інструмент, що дозволяє виміряти дійсну прибутковість підприємства,а також управляти ним з позиції його власників;

• EVA-це також інструмент, який показує керівникам підприємства. яким чином вони можуть вплинути на прибутковість;

• ЕVA відображає альтернативний підхід до концепції прибутковості (перехід від розрахунку рентабельності інвестованого капіталу (ROI), яка вимірюється у відсотковому вираженні, до розрахунку економічної доданої вартості (EVA), яка вимірюється у грошовому виразі);

• EVA виступає інструментом мотивації менеджерів підприємства;

• EVA підвищує прибутковість в основному за рахунок поліпшення використання капіталу, а не за рахунок спрямування основних зусиль на зменшення витрат за користування капіталом.

Таким чином, можна припустити, що використання показника EVA українськими підприємствами буде сприяти підвищенню якості оцінки ефективності їх діяльності та врегулюванню відносин між власниками та менеджерами.

Коментар модератора

36 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?