Курсова робота «Одиниці, що позначають вік людини в англійській мові», 2009 рік

З предмету Філологія · додано 18.04.2011 16:58 · від Лилия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Концепт «ВІК» як соціо лінгвістична сутність 1.1. Розуміння поняття «концепт» у лінгвістиці 1.2. Характеристика концепту «вік» 1.3. Поняття «вік» в соціології, психології та антропології Розділ 2. Одиниці - номінації віку 2.1. Структура та склад концепту «ВІК» 2.1.1. Одиниці, що входять до складу концепту «ДИТИНСТВО/CHILDHOOD» 2.1.2. Репрезентація концепту «підлітковий вік/ teens» 2.1.3. Концепт «МОЛОДІСТЬ/ YOUTH», його відображення в мові 2.1.4. Склад концепту «середній вік/middle age» 2.1.4. Вербалізація концепту «старість/old age» 2.2. Фразеологічні одиниці, що позначають вік людини Висновки Список використаної літератури Ілюстративні джерела

Висновок

Аналіз концепту «вік» та одиниць, що позначають даний концепт в англійській мові, дозволив зробити наступні висновки:

- на даному етапі розвитку когнітивної лінгвістики поняття "концепт" відноситься до числа нечітко визначених лінгвістичних категорій, оскільки сам термін "концепт" є відносно новим і не має однозначного визначення.

- концепт «ВІК» не є чітко структурованим утворенням, його сусідні зони можуть перетинатися та накладатися одне на одне, що також свідчить про те, що межі концепту не можуть бути точно визначені.

- концепт «ВІК» складається з п’яти центральних компонентів:дитинство, підлітковий вік, молодість, середній вік та старість. Ці компоненти є найбільш значимими, цілісними та актуальними в англійській культурній мовній моделі.

- лексико – семантичне поле віку має ієрархічну структуру та включає в себе одиниці, як лексичного так і синтаксичного рівня – вільні словосполучення та фразеологічні одиниці.

- концепти «ДИТИНСТВО/CHILDHOOD» та «ПІДЛІТКОВИЙ ВІК/TEENS» представлені тільки іменними одиницями (іменниками та прикметниками), а також словосполученнями. Ми також визначили, що всі абстрактні іменники, що позначають ці концепти в мові, є похідними, а більшість іменників, що позначають особу в даному віці, прості.

- концепт «МОЛОДІСТЬ/YOUTH» також більшою мірою представлений іменниками, прикметниками та субстантивними словосполученнями.

- концепт «СЕРЕДНІЙ ВІК/MIDDLE AGE» представлений не лише іменниками, прикметниками, словосполученнями, а також і дієслівними одиницями.

- концепт «СТАРІСТЬ/OLD AGE» в основному представлений прикметниками, менше іменниками, дієсловами та різного роду словосполученнями.

Аналіз одиниць, що входять до складу кожного вищезазначеного концепту окремо та концепту «вік» в цілому, дозволив нам зробити висновок, що лексико – семантичне поле концепту «ВІК» складається зі слів різних частин мови та словосполучень.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?