Курсова робота «Імітаційні моделі та моделювання», 2003 рік

З предмету Економетрія · додано 14.04.2011 16:22 · від Арсеній · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Види імітаційних моделей 4 1.1. Основні етапи побудови імітаційної моделі 6 2. Види імітаційних моделей 10 2.1. Ігрова імітаційна модель 10 2.2. Машинна імітаційна модель 11 2.3. Динамічна імітаційна модель 14 3. Практичне завдання 16 3.1. Постановка задачі 16 3.2. Алгоритм вирішення задачі 17 3.2.1. Побудова багатофакторної моделі 17 3.2.2. Знаходження мультиколінеарності 19 3.2.3. Оцінка моделі 23 3.2.4. Перевірка гіпотези про наявність гетероскедастичності 24 Висновки 27 Список використаної літератури 28

Висновок

Після того як я побудував модель на основі початкових даних можна зробити певні прогнози, але остаточні висновки робити не можна. Після прогнозів на основі початкових даних треба перевірити модель на наявність мультиколінеарності і якщо вона присутня, то треба позбутися її. У моєму випадку аналіз показав присутність мультиколінеарності. Отже, для того щоб позбутися мультиколінеарності, я будував дві моделі, куди не включав змінні які мультиколінеарні між собою. Із цих двох моделей кращу я перевірив на достовірність моделі і достовірність коефіцієнтів моделі. Після перевірки я розрахував значення Yр і знайшов прогноз у точці Хпр. Останнім кроком була перевірка гіпотези про наявність гетероскедастичності і якщо вона присутня, то її треба позбутися. Усунення гетероскедастичності виконується двома способами:

1. Виділяються функціонально-однорідні об’єкти, за якими будується регресійна модель.

2. Узагальненим методом найменших квадратів(методом Ейткена).

Отже, для того щоб прогноз був достовірним потрібно провести аналіз на наявність мультиколінеарності і перевірити гіпотезу на наявність гетероскедастичності. Якщо мультиколінеарність і гетероскедастичність присутні, то їх треба позбутися. Після цього тільки можна робити прогноз.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?