Курсова робота «Форми і методи роботи вчителя на заняттях образотворчого мистецтва», 2009 рік

З предмету Методика викладання дисциплін · додано 12.04.2011 17:57 · від valentinka69 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Основна частина І. Історія методів навчання малювання ІІ. Форми і методи роботи вчителя на заняттях образотворчого мистецтва ІІ. 1. Методи роботи - класифікація М.М. Скаткіна і І.Я. Лернера - класифікація дидактичної мети та завдань - класифікація за джерелом знань ІІ. 2. Форми роботи - організаційні форми навчання - дидактичні принципи образотворчого мистецтва в початкової школі. ІІІ. Контроль та оцінка Практична частина IV. Урок як основна форма організації навчання V. Позакласна форма уроку: Гурткове заняття VI. Позакласна форма уроку: Конкурс Vii. Висновки Література

Висновок

Образотворче мистецтво має дуже велику і важливу роль як для молодих так і школярів старшого віку. Знання з образотворчого мистецтва допомагають учням краще засвоїти знання з інших предметів, а учителям при поясненні нового матеріалу.

Уроки образотворчого мистецтва тісно пов’язані не тільки з циклом художніх предметів (музика, співи і рідна мова), але і з іншими предметами. Образотворче мистецтво в значній мірі пов’язане з трудовим навчанням. Строго кажучи, виконання ряду завдань з праці являється образотворчою діяльністю: ліплення, конструювання іграшок з паперу, картону, тканини, плетення, декоративні композиції на площині і т. і. Не завжди можна пояснити – чи то урок малювання, кольоровому оформленні, декоративній обробці елементів орнаменту.

Оцінюючи вироби, виконані на уроках праці, слід звернути увагу і на художньо – сторону; виразність композиції, вирішення в кольорі; створення образу.

Уроки образотворчого мистецтва тісно пов’язані з музикою і літературою. Деякі малювання можуть супроводжуватись прослуховуванням музики. Це найбільш простий приклад між предметних зв’язків.

Зв'язок предмету образотворчого мистецтва з літературою і рідною мовою йде в двох напрямках: діти ілюструють літературні твори і пишуть оповідання до картин.

З уроками розвитку мовлення тісно пов’язані і бесіди про твори образотворчого мистецтва.

На уроках малювання діти знайомляться з геометричними тілами, спостерігають за ними, розвиваючи свою просторову уяву.

Згідно з останніми дослідженнями вчених, заняття образотворчим мистецтвом добре впливають на розвиток математичних здібностей школярів, впливають на розвиток їх логічного мислення і просторових уявлень.

Зв’язків образотворчого мистецтва з іншими предметами можуть виражатись у використані малюнка, ліплення та інших

Тих видів занять для виконання завдань з природознавства (замальовки листя, квітів), з історії, географії і т.д.

Щоб учителю образотворчого мистецтва досягти поставленої мети на уроках (навчити дітей, виховати в них любов до мистецтва, розвивати цікавість до предмету) потрібно дотримуватись норм, правил, форм і методів зазначених попередньо. Розвивати свої – учительські знання і вміння, самому цікавитися новинками мистецтва та залучати дітей. Використовувати цікавий матеріал, не зловживати одноманітністю проведення уроків.

Коментар модератора

48 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?