Курсова робота «Бізнес-план по вирощуванню грибів», 2010 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 12.04.2011 15:53 · від Яна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ до бізнесу 3 2. Опис бізнесу 6 3. Опис продукції 8 4. Маркетинговий аналіз даного ринку 10 5. Конкуренти 11 6. Пошук необхідної інформації 12 7. Ціноутворення та аналіз беззбитковості 13 8. Реклама та просування продукту на ринок 17 9. Місце розташування і збут 19 10. План господарської діяльності 20 11. Фінансовий контроль 32 12. Контроль продажу і маркетингу 34 13. Інші види бізнес-контролю 39

Висновок

Останнім часом стає все складнішим знайти порожню нішу для створення високорентабельного виробництва. Сьогодні одним з таких незайнятих місць в українській економіці є грибівництво. А точніше сказати – поки що не зайнятих повністю, оскільки ця галузь в Україні поки лише розвивається.

Вирощування грибів – один з найвигідніших і перспективніших напрямів розвитку у фермерській діяльності, рентабельність якого складає від 30 до 50%. Глива, як один з видів культивованих грибів, представляє, на наш погляд, найбільший інтерес. Загальнодоступна сировина для його вирощування, підвищений попит на ринку, відпрацьована до дрібниць технологія і організація виробництва робить цей вид діяльності досить привабливим для капіталовкладень і по технологічних особливостях її виробництво менш трудомістке. Проте для організації ефективного виробництва потрібне дотримання технологій і елементарних правил фітосанітарії, використання якісного посівного матеріалу.

Перспективність вирощування гливи полягає в тому, що основною сировиною для неї є різноманітні відходи сільського господарства – солома злакових культур, стеблі та качани кукурудзи, а також очерет, деревні стружки і тирса. А можливість використання різних порожніх приміщень в сільській місцевості і в передмістях із застосуванням деяких видів вітчизняної сільгосптехніки, робить грибівництво ще привабливішою справою.

Гриби стають все більш і більш популярними з кожним роком. Згідно із статистикою різних торгівельних мереж України, обіг грибів зростає постійно. Тому є багато причин (смакові властивості гриба, цінова політика продукту і так далі). І доки люди купують гливу – її можна вирощувати!

Гриби глива володіють відмінними смаковими якостями і живильними властивостями. Гриби можна варити, смажити, солити, маринувати, використовувати у перших і других стравах, салатах.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася на ринку ми вирішили займатися вирощуванням даного виду грибів зареєструвавшись у формі приватного підприємства.

Грибне господарство «Грибочок» створюється з метою вирощування і розвитку цивілізованої торгівлі грибами сорту глива, які завжди будуть свіжими і відповідатимуть усім санітарним вимогам.

Мета нашого проекту однозначно має довгостроковий вектор на можливе розширення виробництва та асортименту (наприклад вирощування не менш прибуткового сорту грибів, таких як шампіньйони). До короткотермінових складових нашого замислу можна віднести залучення як умога більшої кількості замовників нашої продукції, завоювання певної частки ринку,утримання її тощо.

На даний момент головні завдання полягають у реєстрації нашого підприємства, наймі персоналу та у забезпеченні належного виробничого процесу. У своїй діяльності ми намагатимемось бути зрозумілими та благонадійними, завоювати довіру кожного, ліквідувати сумніви щодо безпечності нашого продукту і т. п..

Для старту нашого проекту в розрахунку на функціонування однієї теплиці наші видатки матимуть таку структуру:

1. Фіксовані витрати:

• оренда спеціалізованої теплиці – 9000 грн./міс.;

• оренда необхідного технічного обладнання (камера для пастеризації субстрату, палі на яких розміщуватимуться мішки для вирощування гливи, кондиціонер, тара) – 1500 грн./міс.;

• купівля комп’ютера, принтера та канцелярського приладдя – (3000 грн.+500 грн.+100 грн./міс.);

• спеціалізований одяг (халати, рукавиці, бахіли, захисні маски) – 900 грн.;

• витрати на видачу дозволів всіх необхідних державних інстанцій (санепідемстанція, пожежна охорона, реєстрація у міському податковому органі і т. ін.);

• отримання сертифікату якості готової продукції у Інституті ботаніки при НАНУ – 125 грн.;

• електроенергія та вода – 149,8 грн./міс.+56,4 грн./міс.;

• плівка – 18 грн.

• реклама – 12,5 грн./міс..

2. Змінні витрати:

• сировина (міцелій, солома) – 840 грн./міс.+400 грн./міс.;

• мішки поліетиленові – 252 грн./міс..

Детальні розрахунки будуть представлені у наступних розділах.

Отже, сума необхідних інвестицій (з урахуванням фонду заробітної плати у подвійному розмірі оскільки виробничий цикл вирощування грибів триває 2-2,5 місяці та за умови сплати оренди на місяць уперед) становить 22851,1 грн.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?