Курсова робота «Банкрутство суб’єктів підприємницької діяльності», 2010 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 11.04.2011 10:48 · від Марія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.теоретичні аспекти банкрутства суб’єктів підприємницької діяльності 1.1. Поняття банкрутства 1.2. Суб’єкти у відносинах банкрутства 1.3. Підстави для застосування банкрутства 2. Аналіз механізму банкрутства в україні 2.1. Провадження у справах про банкрутство 2.1.1. Розпорядження майном боржника 2.1.2. Санація 2.2. Ліквідаційна процедура 2.3. Мирова угода 3. Вдосконалення законодавства україни, що регулює банкрутство 3.1. Історичний розвиток законодавства про банкрутство 3.2. Останні зміни у законодавстві, що регулює банкрутство 3.3. Аналіз законопроекту № 7329 3.4. Аналіз проекту Нового закону про банкрутство Висновки Список використаних джерел

Висновок

Проаналізувавши нормативно-правову літературу з обраної тематики курсової роботи я дійшла висновку, що банкрутство як одна з юридичних підстав ліквідації підприємств регулюється Господарським кодексом України (гл. 23). Порядок і умови визнання суб'єктів підприємницької діяльності банкрутами з метою задовольнити претензії кредиторів регулює спеціальний Закон України "Про банкрутство" від 14 травня 1992 p., що нині діє в редакції від 30 червня 1999р. і називається "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Поняття «банкрутство» чинне законодавство визначає як визнану судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури

Справу про банкрутство порушує господарський суд за заявою кредиторів чи боржника із власної ініціативи.

Сама процедура банкрутства складається з таких основних етапів: розпорядження майном боржника; мирова угода; досудова санація, включаючи реструктуризацію підприємства-боржника; ліквідація боржника, визнаного банкрутом.

На час прийняття (1999 рік) Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», порівняно з існуючим на той час ЗУ «Про банкрутство», був досить прогресивним правовим актом. Маючи в собі певні недоліки, зумовлені як об’єктивними так і суб’єктивними чинниками, він мав би, як і будь який інший правовий акт, розвиватися, змінюватися з метою більш повного і точного регулювання відповідних відносин. В дійсності, нажаль, все відбувалось навпаки. За десять років, процесі непродуманих, безсистемних змін, цей нормативний акт суттєво дегенерував. Разом з так званою «судовою практикою» у справах про банкрутство породжувало серйозні проблеми у процесії правозастосування. Довгий час вказані проблеми перебували у латентному стані поки України не торкнулась «Світова економічна криза». Реальний та стрімкий занепад економіки висвітлив як усі негаразди існуючого правового регулювання процедур банкрутства так і банальну його відсутність.

Задля виходу із світової економічно кризи та налагодження ринкової економіки в країні прискореними темпами розвивається національне законодавство про банкрутство. Зараз при Міністерстві економіки розроблено два законопроекти: Новий закон про банкрутство має повністю замінити Чинний закон про банкрутство, а метою Законопроекту № 7329 є вдосконалення лише декількох положень Чинного закону про банкрутство. У найближчий час буде продовжуватися робота над цими законопроектами, і багато важливих питань очікується.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?