Курсова робота «Методологія теорії держави і права», 2009 рік

З предмету Право · додано 09.04.2011 12:42 · від Надія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Поняття предмету держави і права 1.1. Передумови виникнення держави та права 6 1.2. Особливості виникнення держави і права у різних народів 8 1.3. Альтернативні дефініції-держави та права 12 Розділ 2. Методологія загальної теорії держави і права 2.1. Значення методології в пізнанні права і держави. Зв'язок предмета і методу науки 13 2.2. Основні підходи до вивчення права і держави 16 2.3. Деідеологізація наукового знання 20 2.4. Приватні і спеціальні методи пізнання права і держави 24 Розділ 3. Функції науки загальної теорії держави і права. 3.1. Особливості науки загальної теорії держави і права 32 3.2. Види функцій науки загальної теорії держави і права використаних джерел 34 Висновки 38 Список використаних джерел 40

Висновок

У системі юридичних наук загальна теорія держави і права дає найширше за обсягом і глибиною знання державно-правових явищ, вона вносить методологічну єдність у дослідження галузевих та інших юридичних наук. Тому вона виступає у системі юридичних наук як наука методологічна за своїм характером.

Теорія держави і права не ставить перед собою завдання вивчити всі сторони діяльності держави, зміст конкретних юридичних норм, практику їх застосування. Таке завдання виконує вся система наук про державу і право. Предмет науки не залишається незмінним. Навпаки, він перебуває в постійному розвитку. Це наука цікава і знання її загальних закономірностей дозволяє заздалегідь розпізнавати головні тенденції розвитку державно-правових норм. Тим самим методом здобуття нових знань виступає сама теорія та пізнані нею закономірності. Цей предмет вдосконалюється не тільки у зазначених напрямах, його встановлення відбувається і на базі спеціальної науки, включення у сферу наукового пізнання нових явищ, руху науки від пізнання менш глибокої до більш глибокої сутності явищ, насамперед, держави і права.

Теорія, яка перевірена практикою і має науковий характер, вказує шлях державно-правового будівництва, допомагає досягти найбільших успіхів у цій справі. Значення теорії можна порівняти з людиною, яка знає, куди йти і як досягти цих цілей, яких вона прагне. Із заплющеними очима, навіть знаючи куди йти, чи з поганим поводирем вона не зможе досягти успіхів і досягти своєї мети. Хоча практика являється критерієм істини, але теорія повинна передувати практиці, прогнозувати розвиток держави і законодавства.

На думку багатьох вчених, цінність теорії полягає в тому, що вона виконує такі функції: відображає державно-правові явища, аналізує і узагальнює їх, прогнозує, моделює і оцінює їх. При допомозі теорії вдалося сформувати концепцію, принципи правової держави і громадського суспільства, які почали реалізуватися в нашому суспільстві.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?