Дипломна робота «Фінансова стійкість підприємства та шляхи її забезпечення», 2010 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 08.04.2011 20:16 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Фінансова стійкість підприємства та управління нею 6 1.1. Сутність, види та типи фінансової стійкості підприємства, потреба її забезпечення 6 1.2. Умови фінансової стабілізації підприємства 14 1.3. Методологічні засади аналізу фінансової стійкості підприємства 24 Розділ 2. Аналіз фінансової стійкості тов «гармонія люкс» 36 2.1. Економічна характеристика ТОВ «Гармонія Люкс» 36 2.2. Аналіз фінансової стійкості ТОВ «Гармонія Люкс» 44 2.3. Оцінка запасу фінансової стійкості ТОВ «Гармонія Люкс» 58 Розділ 3. Шляхи вдосконалення забезпечення фінансової стійкості тов «гармонія люкс» 62 3.1. Стратегічні та тактичні заходи щодо забезпечення фінансової стійкості підприємства 62 3.2. Вплив напрямків на удосконалення фінансового стану досліджуваного підприємства 71 Висновок 79 Список використаної літератури 81 Додатки 86

Висновок

Фінансова стійкість підприємства – це складна, інтегрована за багатьма показниками характеристика якості його діяльності. Фінансову стійкість підприємства можна визначити як міру забезпеченості підприємства необхідними фінансовим ресурсами і ступінь раціональності їх розміщення для здійснення ефективної господарської діяльності та своєчасного повернення грошових розрахунків за своїми зобов’язаннями.

Головною метою аналізу фінансової стійкості є своєчасне виявлення та усунення недоліків у фінансовій діяльності підприємства і пошук резервів зміцнення фінансового стану підприємства та його платоспроможності.

Аналіз фінансової стійкості проходить в декілька етапів:

На першому етапі проводиться оцінка майнового стану підприємства, вивчаються тенденції зміни активів, власного капіталу та порівнюють їх зростанням виручки від реалізації.

На другому етапі проводиться коефіцієнтний аналіз фінансового стану.

На третьому етапі проводиться аналіз запасу фінансової міцності.

Аналіз фінансової стійкості проводиться на базі ТОВ "Гармонія Плюс".

За результатами аналізу ми бачимо, що підприємство має нестабільний фінансовий стан, про що свідчить зменшення чистого прибутку в 2008 році, та його зростання в 2009. В 2009 році підприємство вийшло на прибуткову діяльність. Прибуток склав 0,8 тис.грн.

Темп приросту вартості капіталу за 2007-2008 рр. становить 7,0 %, що на 13,0 % менше темпа приросту виручки, на 1,2 % більше темпа приросту власного капіталу і на 207,0 % більше темпа приросту прибутку.

Коефіцієнтний аналіз фінансової стійкості показав, що показники ліквідності та платоспроможності є вкрай низькими, зокрема коефіцієнт покриття складає тільки 0,3.

Показники фінансової стійкості є також низькими, що свідчить про фінансову залежність підприємства від зовнішніх кредиторів. Саме тому першочерговим завданням діяльності підприємства є оптимізація структури капіталу та збільшення частки власного капіталу за рахунок нарощування прибутку.

Цього можна досягнути двома способами: збільшився обсяги реалізації або оптимізувавши витрати.

Збільшити обсяги збуту агенціям з нерухомості складно, тому доцільно виявити резерви скорочення витрат.

Перш ніж провести аналіз резервів скорочення витрат, в роботі було проаналізовано структуру витрат підприємства та визначено, що резерви скорочення витрат існують.

Підприємство використовує для просування своїх послуг орендований транспортний засіб, тому доцільно розглянути придбання власного, що дозволить скоротити витрати на перевезення щонайменше на 20%.

Вартість авто представницького класу близько 150 тис.грн. Підприємство не має власних коштів для придбання автомобіля, тому необхідно взяти кредит.

Багато банків пропонують кредитні програми на 3 роки. Вартість авто збільшиться на 40% і складе 210 тис.грн.

За результатами дослідження ви визначили, що період окупності даної інвестиції досить привабливий для підприємства - 1,14 років.

Таким чином підприємство зможе отримати близько 131,4 тис.грн прибутку. Спланувавши грошові потоки ми отримали планові показники стану майна. Провівши коефіцієнтний аналіз спостерігаємо зростання показника платоспроможності на 0,21 до рівня 0,26. Хоча даний показник менший нормованого, проте його збільшення значно покращить фінансову незалежність підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення