Курсова робота «Дослідження ціни на прикладі ТОВ «Украгрометпром»», 2009 рік

З предмету Маркетинг · додано 07.04.2011 18:02 · від Сер · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Суть та необхідність ціноутворення 5 1.1. Основні фактори та умови ціноутворення 6 1.2. Методи ціноутворення 11 1.3. Стратегії маркетингової цінової політики 17 2. Стан організаційно-економічної та маркетингової діяльності ТОВ «Украгрометпром» 22 3. Маркетингове дослідження цінової політики в ТОВ «Украгрометпром» 38 4. Удосконалення маркетингової цінової політики на підприємстві 44 Висновки 47 Список використаної літератури 49 Додатки

Висновок

Незважаючи на зростання ролі нецінових факторів у сучасному маркетинговому процесі, ціна залишається важливим компонентом маркетингового комплексу. Тому, зважаючи на її надто велике значення та беручи до уваги велику актуальність проблеми ціноутворення промислових товарів, я і вибрав для написання саме цю тему. Існує багато внутрішніх та зовнішніх факторів, що впливають на рішення ціноутворення. Їх я і намагався викласти в основній частині курсової роботи.

Внутрішні фактори включають маркетингові цілі фірми, стратегію маркетингового комплексу, витрати і організацію процесу ціноутворення. Стратегія ціноутворення визначається головним чином цільовим ринком та задачами позиціювання. Цілі ціноутворення частіше всього включають у себе виживання в ринкових умовах, максимізацію поточного прибутку, дольові переваги на ринку, і якісні переваги на ринку. Ціна — це лише один із інструментів маркетингового комплексу, що використовується компанією для досягнення своїх цілей. Ціна впливає на характеристики товару, методи його просування і канали розподілу, так як і всі ці фактори впливають на ціну. В процесі розробки маркетингової програми всі елементи маркетингового комплексу повинні бути доцільно зкоординованими.

Зовнішні фактори, що впливають на ціноутворення, включають у себе стан ринка та попит, ціни та пропозицію конкурентів, а також інші фактори, такі як економічна ситуація, інтереси торгових посередників та державне регулювання. Степінь свободи продавця при виборі ціни змінюється в залежності від типу ринка. Ціна відіграє особливу роль на ринках монополістичної і олігополістичної конкуренції.

Саме споживач вирішує, чи вірно компанія сформулювала ціну. Споживач порівнює ціну і цінність товара: якщо ціна вище за суму сприймаючої цінності, споживачі не купуватимуть товар. Різні покупці встановлюють в різних якостях товару різну цінність, тому маркетологи часто проводять варіації цін на різних сегментах ринку.

Для розробки ефективної цінової стратегії враховуються такі фактори як цінність товару, конкуренція, характеристики попиту та витрати. Метод визначення базової ціни обирається з урахуванням прийнятої стратегії (яка відповідає в даному об’єкті дослідження стратегії спрямованої на «лідера на ринку») та тих факторів, що є найважливішими для реалізації цінової стратегії і відповідає таким методам розрахунку ціни від витрат - метод ціноутворення, що ґрунтується на аналізі беззбитковості та розрахунок ціни, що ґрунтується на конкуренції.

В другому розділі курсової роботи викладено короткий аналіз організаційно-економічного та маркетингового стану діяльності ТОВ «Украгрометпром». З отриманих результатів видно, що діяльність товариства є ефективною ( в 2008 році товариство отримало 654,4 тис. грн.. прибутку, а рентабельність склала 3,02 %.), що забезпечено працею менеджерів по збуту у сфері ціноутворення на продукцію даного підприємства. Ціноутворення в даному товаристві передбачає перш за все встановлення завдань в контексті загальних ринкових цілей підприємства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?