Реферат «Удосконалення соціально-трудових відносин як основа стратегії сталого розвитку та структурно-інноваційної перебудови української економіки», 2010 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 17.11.2011 22:31 · від Моська · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Соціально-трудові відносини України. 2. Типи соціально-трудових відносин. 3. Удосконалення соціально-трудових відносин. Висновки Список використаної літератури

Висновок

Серед напрямів удосконалення соціально-трудових відносин досить важливими є: розвиток виробничої демократії, що полягає у ширшому залученні працівників до прямої участі в управлінні виробництвом, залученні працівників до різних форм колективної організації праці з елементами самоуправління; забезпечення органічної вбудованості соціально-трудових відносин в загальну структуру державної соціальної політики [6].

У ситуації, що склалася в Україні, державні методи регулювання соціально-трудових відносин повинні бути наступними: врегулювання оплати праці працівників бюджетної сфери; запровадити єдиний відсоток прибуткового податку для працівників усіх форм власності; зменшити навантаження з нарахувань на заробітну плату; скоригувати оплату праці працівників, професії яких єдині для всіх галузей; зменшити рівень безробіття; підвищити рівень життя населення.

Обґрунтовано, що проблеми соціально-трудових відносин на будь-якому етапі розвитку суспільства криються в конфлікті інтересів роботодавців і найманих працівників, який може виникати за різними напрямами взаємовідносин і приймати форму відчуження праці. Розв’язання цих проблем, незалежно від ступеня їх гостроти, знаходиться в площині узгодження інтересів роботодавця і найманого працівника; за ринкових умов таке узгодження потребує участі (регулювання) третьої сторони – держави [4].

Таким чином, існує нагальна потреба дослідження проблем демократизації соціально-трудових відносин, підвищення рівня правосвідомості основних суб’єктів, зміни моделі поведінки найманих працівників і роботодавців в умовах становлення соціально-орієнтованої ринкової політики та правової держави.

Коментар модератора

15 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?