Реферат «Вітальні звороти в мовному етикеті українців», 2008 рік

З предмету Етика, стилістика · додано 05.04.2011 22:30 · від Настя · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Мовний етикет. 2. Вітальні звороти в мовному етикеті українців. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Український мовленнєвий етикет — явище прогресивне й суто національне, бо належить рідній (материнській) мові та відображає національний характер українця, його ментальність — склад розуму, самобутній спосіб мислення й світосприймання. Це категорія в основному стала. Однак прогрес суспільства вносить в нього, відповідно до конкретних практичних потреб, певні корективи, спрямовані на подальше вдосконалення й розвиток. І все ж основа мовленнєвого етикету незмінна — утвердження коректності й доброзичливих стосунків між людьми.

Український мовленнєвий етикет передбачає властиві українцям національно специфічні правила мовленнєвої поведінки, втілені в системі стійких формул і виразів для прийнятих і запропонованих суспільством ситуацій чемного контакту із співбесідником.

Зрозуміло, за століття мовний етикет українців значною змінився, і в непоодиноких випадках зберігся на рівні уламків цілісної системи. Багато етикетних виразів внаслідок утрати первинного значення (чи призначення) важко дешифрувати сьогодні. Тому вивчення народного етикету неможливе без пізнання багатоманітності зв'язків з усім ритуально-міфологічним комплексом українців. Інакше загадкою залишаться назавжди значення багатьох виразів. Незрозумілою буде і семантика жестів.

Не можна забувати, що протягом століть український мовний етикет не був позбавлений інокультурних впливів, тому варто з розумінням ставитись до всього, що примандрувало в наш етикет з інших земель і якщо воно не суперечить, не руйнує наші національні традиції, не поспішати "ворогувати" і витісняти кожне запозичення.

Водночас ми повинні відкинути все, що прийшло непрошеним гостем у наш етикет під гаслами примусу чи добровільного бездум'я та байдужості і звернутись до невичерпного й цілющого джерела народного етикету.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?