Курсова робота «Історія та перспективи розвитку шлюбного договору», 2010 рік

З предмету Право · додано 05.04.2011 18:52 · від acherrykitten · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3-4 2. Розділ 1. Історія розвитку шлюбного договору. Поняття шлюбного договору в сучасному сімейному праві України. 5-10 3. Розділ 2. Правове регулювання шлюбного договору в Україні 11-24 4. Розділ 3. Зміст шлюбного договору. Відповідальність за невиконання умов договору 25-28 5. Висновки 29-30 6. Список використаної літератури 31-32

Висновок

Шлюбний контракт – це не що інше, як угода, договір про вирішення питань сімейного життя, закон для обох сторін. Він охоплює низку окремих пунктів, що стосуються різноманітних сторін життя сім’ї, тому дії там можуть передбачатися найрізноманітніші.

У шлюбному договорі може бути встановлено загальний строк його дії, а також строки тривалості окремих прав та обов’язків. Подружжя може вносити зміни до шлюбного договору, укладаючи відповідний договір, який підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо шлюбний договір укладено до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення. У разі, коли розмір частки при поділі майна дружини та чоловіка неможливо визначити за домовленістю між ними або за шлюбним договором, спір може бути вирішений судом.

Введення в сімейне законодавство такого інституту, як шлюбний договір, є вагомим внеском в правову систему України в цілому. Насамперед використання договірної форми регулювання дозволяє врахувати численні потреби людей і різноманітні обставини, які впливають на життя конкретної сім'ї. Тільки у разі укладення, зміни, розірвання договорів можна найкращим чином врахувати інтереси кожної подружньої пари. Намагатися сконструювати законний режим майна подружжя, який задовольнив би інтереси всіх без винятку подружніх пар, неможливо, оскільки законодавче регулювання об'єктивно не завжди може врахувати різноманіття людських інтересів та життєвих обставин. Тому вихід, обраний законодавцем у новому Сімейному кодексі, є найбільш оптимальним — поряд із законним режимом майна та аліментним обов'язком, що відповідають інтересам більшості людей, одночасно надається можливість по-іншому врегулювати майнові відносини за допомогою договорів.

Правовий інститут шлюбного договору тим не менш дотепер не набув ознак масовості. Це можна пояснити як відсутністю відповідної правової культури, так і низьким життєвим рівнем більшості населення України, що робить недоречним укладання шлюбного договору. Тому закріплення в Сімейному кодексі України можливості укладання шлюбного договору зі зміною правого режиму майна розраховано саме на верстви населення з високим рівнем доходу, для використання цього інституту як способу запобігання розтрати сімейного майна внаслідок шлюбу та зміни поколінь. Але можна сподіватися, що з подальшим зростанням добробуту населення поширюватиметься і практика укладання шлюбних договорів.

Але як би там не було, на питання “Чи варто укладати шлюбний договір?” юристи відповідають ствердно. По-перше, зменшується ризик залишитися після розлучення ні з чим, по-друге, ви закріплюєте за собою особисте майно, а по-третє, шлюбний контракт завжди є організуючим та стримуючим фактором від спонтанних емоційних дій у шлюбі.

Насамкінець хотілося б зазначити, що у новому Сімейному кодексі міститься чимало новел щодо шлюбного договору, які потребують в майбутньому спеціальних глибоких досліджень. До таких новел слід віднести положення про порядок визначення права на утримання, порядок зміни, розірвання, визнання недійсним шлюбного договору та порядок відмови від шлюбного договору тощо.

Хоча шлюбний договір має значну специфіку, він відповідає загальним ознакам, що властиві цивільно-правовим правочинам у цілому. Форма даного договору, умови його дійсності, підстави визнання недійсним, процедура укладення та примусового виконання, чимало інших моментів наочно показують, що у даному випадку використовуються загальні цивільно-правові конструкції договірного права.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?