Курсова робота «Особливості участі прокурора в господарському процесі», 2010 рік

З предмету Право · додано 04.04.2011 15:22 · від Марина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Загальна характеристика учасників господарського процесу 5 1.1. Склад учасників господарського процесу 5 1.1.1. Треті особи 5 1.1.2. Прокурор 8 1.1.3. Інші особи, які беруть участь у процесі 9 1.1.4. Особи, які не є учасниками господарського процесу 11 1.2. Функції прокурора як учасника господарського процесу 12 Розділ іі. Особливості участі прокурора в господарському процесі 14 2.1. Правові основи порядку участі прокурора у господарському процесі 14 2.2. Порушення справи в господарському суді за позовом прокурора 16 2.3. Безпосередня участь прокурора в судовому процесі 22 2.4. Апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили 24 2.5. Касаційне оскарження судових рішень Вищого господарського суду України до Верховного Суду України 26 Висновок 28 Література 30

Висновок

З урахуванням проведеного аналізу форм участі прокурора в господарському процесі, передбачених ГПК, можна прийти до виводів, що ГПК володіє певними недоліками і містить неточності по регулюванню участі прокурора в господарському процесі.

Так ГПК не розкриває поняття формулювання «якщо вони самостійно позбавлені можливості захистити свої інтереси», коли мова йде про позовах прокурорів на користь інших осіб.

Також, на мій погляд, недоліком ГПК є те, що не визначена процесуальна правоздатність прокурорів, що беруть участь в розгляді справ, збуджених по позовах прокурорів (чи має право, наприклад, помічник прокурора відкликати позовну заяву, відмовитися від позову, змінити позовні вимоги, чи потрібне підтвердження його повноважень в процесі і так далі).

На мій погляд, необхідно приділити увагу наступним пропозиціям з приводу удосконалення господарського процесуального законодавства:

Слід встановити, має право або зобов'язаний прокурор брати участь в суді касаційної інстанції, особливо у справах, коли в суді першої інстанції його участь була обов'язковою.

Потрібно визначитися з питання про право на принесення касаційних протестів на судові акти загальних судів по цивільних справах транспортного прокурора, військового прокурора, їх заступників, а також керівників нижчестоячих підрозділів цих структур, органів прокуратури. Конкретніше встановити, прокурори яких відділів і управлінь мають право брати участь в розгляді справ і приносити касаційні протести.

Слід законодавчо підтвердити право прокурора на пред'явлення до судів заяв про визнання неправомірними не тільки актів державних і інших органів, але і дій (бездіяльності) державних органів, юридичних і інших осіб, що ущемляють має рацію і законні інтереси громадян і юридичних осіб.

У ГПК потрібно передбачити, що поділа з судів можуть витребуватися не тільки для принесення протесту в порядку нагляду, але і для вивчення судової (прокурорською) практики, внесення пропозицій по вдосконаленню законодавства і тому подібне

У господарському процесуальному кодексі слід визначити точний момент початку наглядового виробництва, можливо через винесення відповідного визначення.

На законодавчому рівні слід встановити, хто з посадових осіб органів прокуратури і судів розглядає наглядові скарги. Той факт, що наглядові протести і відповіді на клопотання підписують посадових осіб, що мають право принесення наглядового протесту, немає визначальний для розгляду самого клопотання.

Реалізація цих і інших пропозицій дозволить більш повно гарантувати судовий захист має рацію і законних інтересів громадян, юридичних і інших осіб.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?