Курсова робота «Підготовка зовнішньоторговельної угоди з імпорту взуття», 2009 рік

З предмету ЗЕД · додано 31.03.2011 23:19 · від victoryanna · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Аналітична маркетингова оцінка ринку досліджуваного товару 5 1.1. Аналіз світового ринку товару 5 1.2. Аналіз українського ринку товару взуття 15 2. Правове обґрунтування можливості здійснення даної зовнішньоекономічної угоди 21 2.1. Тарифне регулювання 21 2.2. Нетарифне регулювання 23 2.3. Митні процедури з даним товаром 24 2.4. Заборони, вимоги та стандарти, які застосовуються до даного товару при ЗТО 26 2.5. Особливості та умови транспортування 27 3. Зовнішньоекономічний контракт 28 4. Оцінка ефективності запропонованого проекту 32 Висновки 34 Список використаних літературних джерел 36 Додатки 37

Висновок

Підготувавши зовнішньоторговельну угоду з імпорту взуття, я дослідила світовий та український ринки взуття та дійшла висновку, що у глобальному масштабі лідером, найбільшим світовим виробником і експортером взуття залишається Китай. Тут виробляється до 4500 млн. пар взуття на рік, 2634 млн. пар із якого відправляється на експорт, у тому числі в Україну. Другим найбільшим виробником взуття стала Індія, яка обігнала Бразилію та Італію. Основними законодавцями мод на європейському ринку взуття є такі країни, як Австрія, Італія, Німеччина, Англія, Данія і деякі інші.

Частка Китая у світовому ринку взуття на стільки величезна, країна на стільки заполонила ринок, що навіть підвищення мита не рятує виробників ЄС. З напливом китайського одягу не можуть боротися навіть італійці. Зараз Італія займає 8% світового ринку, Китай — 24%. За прогнозами Китай контролюватиме половину всього світового текстилю.

Аналізуючи вітчизняний ринок, ще рано говорити про серйозну глобальну конкурентноздатність України. Хоча українські підприємства поступово нарощують обсяги поставок в Європейські країни та країни СНД та Балтії, проходить це переважно за давальницькими схемами. Конкурентоспроможність регіонального ринку взуття найбільшою мірою перебиває нелегально ввезена дешева та неякісна продукція виробництва Китаю та інших країн.

Іншою проблемою галузі є низька платоспроможність населення, нестача сировини, зокрема, шкур, які масово експортуються. В зв’язку з цим, конкуренція між виробниками відбувається за рахунок цін.

Для підвищення конкурентоспроможності українського взуття на глобальному та регіональному ринках можна вдатися до ряду заходів:

1. Зменшити нелегальний імпорт шляхом покращення роботи митниць та контролю за їх діяльністю, підвищення імпортних мит.

2. Стимулювати підприємства, що постачають сировину та матеріали. Передувсім це стосується виробників шкіри. Потрібно законодавчо обмежити експорт сирих шкур та готової шкіри. Для стимулювання роботи вказаних підприємств можна надати їм податкові пільги.

3. Знизити собівартість шляхом заміни імпортних матеріалів (колодки, клей, підошва) на вітчизняні для забезпечення доступності українського взуття широким верствам населення.

4. Підтримати експортерів українського взуття (тих, які працюють не за давальницькими схемами) шляхом надання їм експортних субсидій, укладання угод з іншими державами на безмитний ввіз.

5. Провести всеукраїнську акцію підтримки вітчизняного виробника.

6. Забезпечити регулярне проведення виставок-ярмарок по всій території України.

7. Залучати у галузь та підтримувати молодих дизайнерів, переглянути дизайнерську політику підприємств з метою найширшого задоволення смаків споживачів.

Сукупність наведених заходів дозволить підвищити конкурентоспроможність українського взуття як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

У курсовій роботі здійснено аналіз світового та вітчизняного виробництва і торгівлі взуття, було проаналізовано законодавчу базу, процедури тарифного і нетарифного регулювання імпорту даного товару. На прикладі імпортної угоди ТОВ «Вікторі Форевер» по поставці французького взуття були розраховані коефіцієнти імпортної ефективності та альтернативної імпортної ефективності, значення яких перевищують 1, що вказує на ефективність імпортної угоди в цілому.

Отже, виконані всі завдання, що поставлені на початку роботи. Відтак досягнута мета курсової роботи – здійснення на основі опрацьованих джерел дослідження ринку, розроблено проект контракту та оцінена його ефективність.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?