Курсова робота «Особливості застосування тарифних інструментів регулювання торгівлі в системі СОТ», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 30.03.2011 11:28 · від Булавіна Вікторія Миколаївна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Теоретичні аспекти дослідження регулювання міжнародної торгівлі 6 1.1. Роль та місце міжнародної торгівлі у світовому господарстві 6 1.2. Теоретичні основи регулювання міжнародної торгівлі 8 1.3. Суб’єкти та інструменти регулювання міжнародної торгівлі 11 РОЗДІЛ 2. Аналіз застосування тарифних інструментів регулювання торгівлі в системі СОТ 14 2.1. Структурно-правовий механізм СОТ. Аналіз режиму міжнародної торгівлі в системі СОТ 14 2.2. Дослідження використання тарифних інструментів регулювання торгівлі в системі СОТ 16 2.3. Аналіз національних, товарних, галузевих особливостей застосування тарифних інструментів регулювання торгівлі в системі СОТ 19 РОЗДІЛ 3. Розвиток зовнішньої торгівлі в Україні 22 3.1. Застосування тарифних інструментів регулювання зовнішньої торгівлі в Україні 22 3.2. Наслідки вступу України до СОТ 25 3.3. Перспективи розвитку системи регулювання зовнішньої торгівлі України в межах СОТ 32 Висновки 35 Анотація 37 Список використаних джерел 38 Додатки 41

Висновок

За даними дослідження можна зробити висновок, що міжнародна торгівля являє собою обмін товарами і послугами і є не тільки зовнішньою ознакою існування світового ринку, а й матеріальною основою міжнародних економічних відносин, що забезпечує зростаючу інтеграцію світового господарства. Міжнародна торгівля є формою зв’язку між товаровиробниками і споживачами різних країн, який виникає на основі розвитку міжнародного поділу праці.

Існує багато проблем, які мають місце у світовому господарстві. Вони мають вирішуватися шляхом вдосконалення сучасного стану світового господарства, правильним регулюванням та управлінням торгівлі.

Однак, еволюція регулювання міжнародної торгівлі протягом періоду розвитку країн світу та України зокрема має свою специфіку, пов’язану з економічними стратегіями держав, станом розвитку національних економік. Дані питання ще недостатньо вивчені й у цілому вимагають додаткових досліджень.

Також головним чином в даній роботі мала місце провідна міжнародна економічна організація, така як Світова Організація Торгівлі. Ми дослідили її структурно-правовий механізм, також поглянули на деяку статистику використання тарифних інструментів для регулювання торгівлі в межах СОТ і за даними цих досліджень можна сказати, що світова економіка, яка ще не вийшла з кризи потребує удосконалення та значної уваги.

В минулому році світова показники світової торгівлі знизились. Причиною такого обвалу стали чинники зменшення довіри споживачів в результаті економічної кризи, ослаблення попиту, завдання ударів по кредитних лініях і, в деяких випадках, зростання рівня державного протекціонізму експерти передбачають, що через погрішності ефекту доданої вартості обсяги експорту кінцевої продукції впали торік не на 12,2%, як вважає СОТ, а на 4-8%. Відповідно, і в нинішньому році зростання міжнародного товарообігу буде багато в чому обумовлено багатократним приписуванням цін на одні і ті ж товари. Роль ефекту з кожним роком все більше зростає, і органам статистики стає все складніше відрізнити проміжний продукт від кінцевого, оскільки виробники прагнуть приховувати джерела постачань сировинних матеріалів і компонентів.

Визначивши стан зовнішньої торгівлі України, набуття нею членства в СОТ, можна сказати, що головною метою держави щодо міжнародної торгівлі є розробка зовнішньоекономічної стратегії, визначення напрямків розвитку експортного потенціалу, підтримка галузей і підприємств в розвитку експортних виробництв. Суттєву роль у цьому відіграють тарифи ввезення, вивезення, транзиту, які ми спробували визначити вище і з визначеного побачили, що українському законодавству потрібно розробляти плани дій, співпрацювати з потрібними організаціями, країнами для здобуття підтримки, залучення інвестицій в українську економіку, для поліпшення поділу праці в країні та ін.

На мою думку, основними напрямками удосконалення ЗЕД українських підприємств є покращення якості продукції та підняття конкурентоспроможності товарів та послуг.

Підсумовуючи, слід зазначити, що в умовах світової кризи для України гостро окреслились накопичені за попередні роки проблеми: потреба у проведення активної політики імпортозаміщення та товарної диверсифікації; структурні диспропорції у вітчизняній промисловості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?